Ви тут:
Суспільство Україна 

Україна серед країн-лідерів, які відкривають дані

20 вересня був оприлюднений щорічний звіт Open Data Barometer від міжнародної організації World Web Foundation. Цей рейтинг складають уже вп`яте – він визначає вплив ініціатив відкритих даних.

До рейтингу увійшли 30 країн, що долучилися до Міжнародної хартії відкритих даних та уряди яких взяли на себе конкретні зобов`язання, а також – країни G20, що приєднались до Anti-Corruption Open Data Principles.

Результати України за 2017 рік:

  • Україна дістала 47 балів 2017 року. 2016-го – 34 бали, 2015-го – 20 балів, що свідчить про значний стабільний прогрес розвитку відкритих даних. Методологія розрахунку зазнала змін цього року, тому в рейтингу немає місць, як за минулих років, але бали були розраховані для можливості оцінювання прогресу за останні роки.
  • Україна – на другому місці серед країн, що досягли найбільшого прогресу за останні чотири роки.
  • Україна посідає 17 місце серед 30 оцінюваних  країн.

 Автори дослідження зарахували Україну до групи країн, які ще претендують на лідерство, але впевнено працюють у напрямку відкриття даних. Причому Україна у своїй категорії виділена особливо, зважаючи на величезний прогрес за останні чотири роки (зростання – 25 балів). Разом із Україною до цієї групи належать, зокрема, США, Німеччина, Колумбія, Бразилія, Італія, Аргентина, Індія.

Ефективність урядів країн-учасниць рейтингу в напрямку впровадження відкритих даних оцінювали за такими критеріями:

Відкритий за замовчуванням (Open by default). Чи правильно уряди розробляють політику, створюють навички та процеси, щоб сформувати у країнах культуру відкритих даних? Наскільки публікація відкритих даних є загальноприйнятною нормою?

Інфраструктура даних. Чи працюють уряди над створенням технічної інфраструктури, що дозволить підтримувати відкритість та організаційні перетворення у майбутньому?

Мета публікації даних. Чи враховують уряди запит суспільства на відкриття тих чи інших даних? Чи легко використовувати ці дані?

Автори рейтингу Open Data Barometer підкреслюють, що навіть країни-лідери ще аж ніяк не вичерпали потенціалу відкритих даних з точки зору того, як зробити уряд максимально ефективним та підзвітним громадянам. Отже, стосовно майбутнього відкритих даних існує невизначеність. «Саме вивчення досвіду країн, що роблять конкретні кроки в напрямку відкриття да-них, дозволить точніше визначити, якими шляхами повинні рухатись країни, щоб прийти до кращих результатів. Застосування такої аналітичної інформації стане дуже своєчасним та корисним для України, щоб не тільки зберегти, але й пришвидшити темпи розвитку відкритих даних», – зазначає Олександр Риженко, Голова Державного агентства з питань електронно-го урядування України.