Ви тут:
Суспільство 

Україна презентує свої культурні надбання у Китайській Народній Республіці

25-27 вересня у містах Пекін та Дуньхуан (Китайська Народна Республіка) відбудуться Дні культури України у Китайській Народній Республіці.

Рішення про проведення цих заходів було ухвалене Урядами України та Китаю за результатами четвертого засідання українсько-китайської Підкомісії з питань співробітництва у сфері культури та Третього засідання Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР, пише Міністерство культури України.

Міністерство культури України забезпечило представлення України на найкращих майданчиках Піднебесної: музейному комплексі Гугун (Заборонене Місто) та Міжнародному культурному ЕКСПО Шовкового Шляху.

Творчим куратором Днів культури, які мають на меті познайомити громадян Китайської Народної Республіки із шедеврами української культури від найдавніших часів до сьогодення, став Остап Ковальчук – проректор з наукової роботи Національної Академії Образотворчого Мистецтва та Архітектури, художник-живописець, кандидат мистецтвознавства, доцент, член Національної спілки художників України.

У програму події включено презентацію Петриківського розпису – об’єкта нематеріальної культурної спадщини України, внесеного до Репрезентативного списку нематеріальної спадщини людства ЮНЕСКО, а також концерти всесвітньо відомого Національного заслуженого академічного українського народного хору України імені Григорія Верьовки. Концерти хору представлять палітру українського народного мистецтва з різних географічних та етнографічних регіонів нашої країни.

Українські реліквії репрезентуватимуться у найбільшому палацовому комплексі у світі – музеї Гугун (Заборонене Місто). Відвідувачі зможуть познайомитися з українськими коштовностями та старожитностями – від часів Трипілля – однієї з найдавніших землеробських цивілізацій, яка наразі нараховує 7500 років, через часи скіфів до творів епохи Київської Русі – найбільшого розквіту української державності у Середньовіччі – Х-ХІІ ст., а також отримають уявлення про креативні індустрії України, уособлені сучасними прикрасами з бурштину – традиційного матеріалу, який з давніх-давен до сьогодення використовується для виготовлення ювелірних виробів.

Україна стане першою державою в світі, для якої музей Гугун відкрив свої двері для експозиції.

Міністерство культури України впевнено, що саме через мистецьку складову дружба та взаєморозуміння між нашими країнами поглиблюватимуться, сприятимуть розширенню мистецького простору, слугуватимуть підвищенню зацікавленості до творчих надбань митців української і китайської культур.