Ви тут:
Полтавщина прес-конференція Суспільство 

У дитячій телестудії “Разом” розповіли про співпрацю з церквою і майбутній кастинг

У виставковій залі духовно-культурного центру Свято-Успенського кафедрального собору в Полтаві відбулася прес-конференція дитячо-молодіжної телевізійної студії «Разом».

Студія існує більше 20-ти років, виховала не одне покоління журналістів-телевізійників. Чимало її випускників працюють на всеукраїнських телеканалах, мають власні проекти. Раніше програми виходили в ефірі ОДТРК «Лтава». Та ось уже півроку, як дитяча студія телебачення “Разом” зникла з телеекрану і працює в новому форматі: через офіційний канал на YouTube та сторінку у Facebook. А ще – активно співпрацює з Полтавською єпархією УПЦ КП.

Про доленосні зміни,їх причини та наслідки розповіла керівник дитячої студії Наталія Святцева. За її словами, реорганізація ТРК «Лтава» потягла за собою ліквідацію багатьох структурних підрозділів, були скорочені редакції художніх і просвітницьких програм. Тоді постало питання, що буде відбуватися з редакцією програм для дітей та юнацтва і зокрема з дитячою телестудією, яка входила до великого колективу ТРК.

«Було чимало пропозицій: і створити приватну школу журналістики, і приєднатися до політичних течій, створити комунальне підприємтсво тощо. Але так склалося, що пролунало запрошення від Полтавської єпархії УПЦ КП, – згадує Наталія Святцева, – Ми провели батьківські збори, все обговорили з батьками і дітьми, і всі одностайно і позитивно вирішили перейти під опіку Єпархії. Студію ніхто не залишив, окрім двох маленьких дівчат, яким далеко добиратися зі свого мікрорайону, але вони хочуть повернутися згодом, коли зможуть їздити самостійно».

Відтак студійці зайшли нову домівку у приміщенні на Спаській, 10, де розташовані ГО «Команда небайдужих» та «Ветеранський центр». Там вони мають велику кімнату для занять, зйомок передач і кімнату для монтажу.

«Коли заходжу в нашу будівлю і чую дитячий галас, мені стає радісно. Дуже люблю спілкуватися зі студійцями, вони дуже талановиті. Ми спільними зусиллями працюємо над тим, щоб студія створювала різні просвітницькі сюжети і телепередачі, присвячені українській духовності – про значення релігійних свят, різні духовні питання тощо. Бо економічні, екологічні, політичні проблеми — корінь їх лежить у духовній площині. Якщо людиною рухає гріх, в т.ч. жадібність, то звідси і всі інші проблеми», – переконаний Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір. 

Дуже вболівали за долю студії голова ГО «Команда небайдужих» Наталія Гранчак і її волонтерська команда. Діти, в свою чергу, теж охоче приєднувалися до волонтерської роботи.

«Ми працюємо над втіленням нових проектів. Зняті перші ролики “Діти. Комфорт. Полтава” – прекрасний соціальний проект, – ще мало презентований, – де самі діти говорять про соціальні проблеми, чого бракує для комфортного життя в місті з точки зору дітей. Бо досі говорили переважно з точки зору дорослих», – розповідає Наталія Гранчак. 

Зараз у студії 37 дітей, найменшому 6 років, це молодший брат одного зі студійців. Хоча таких маленьких дітей зазвичай не беруть, пояснює Наталія Святцева, бо треба добре вміти читати і писати, тож оптимальний вік – 8-9 років. Діти навчаються безкоштовно, поділені а вікові групи, вивчають теорію і практику, за бажанням – монтажну і операторську майстерність, відпрацьовують правильність мови. З ними працюють високопрофесійні фахівці з колишньої ТК «Лтава», відеоінженери, журналісти. Але найголовніше – з’явився елемент християнського світогляду.

«Світ нав’язує дітям інші цінності. Ми ж ведемо бесіди про норми поведінки в родині, дружні взаємини, що таке церква, хто такий Бог. Тепер ми справжня християнська команда», – говорить Наталія Святцева.

Проте не все так безхмарно, зізнається вона. Студія — це важкий робочий механізм, що потребує технічної і технологічної реалізації.

«Ми прийшли в єпархію без обладнання. Все, що було подароване студії, залишилося на каналі. Завдяки пожертвам купили монтажну лінійку, зараз збираємо гроші на камеру».

14 жовтня біля собору влаштовуватимуть традиційний ярмарок, під час якого збиратимуть кошти, в тому числі й на придбання камери для студії. Тож усі охочі зможуть долучитися, щоб діти могли навчатися на професійній техніці.

А незабаром, 22 вересня, відбудеться кастинг, бо діти хочуть поповнити команду 10-ма новими студійцями. Юні телевізійники самі визначатимуть кращих.

На завершення присутнім презентували ролик, відзнятий вихованцями телестудії.