Ви тут:
Відео Суспільство Україна 

У Раді готують закон, за яким ЗМІ штрафуватимуть за свідому мову ненависті – Сюмар (ВІДЕО)

В Україні готується проект закону, який дасть можливість штрафувати засоби масової інформації за свідоме розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Про це повідомила голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар 17 вересня під час круглого столу, присвяченого виявленню та протидії російській дезінформації, повідомляють в Інституті масової інформації.

“Ми пропонуємо проект закону, який базується на європейських стандартах, який говорить про те, що є неприпустимим хейтспіч і національний регулятор з питань теле- і радіомовлення зможе штрафувати ті телеканали, які свідомо транслюють вислови, які сприяють розпалюванню міжнаціональної та громадянської ворожнечі всередині країни”, – зазначила вона.

За її словами, цей закон не даватиме можливості закривати ЗМІ, “але буде давати можливості для дискусії про це: які вислови, які новини, яка інформація розпалює таку ворожнечу – і можливість штрафувати тих мовників, метою яких є розпалювання міжнаціональної ворожнечі”.

Також голова комітету зазначила, що в Україні вже багато зроблено задля протидії дезінформації. Новим викликом є як розпізнати і створити перепони для російського фінансування інформаційного впливу.