Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтавському театрі нагородили лауреатів обласної премії імені Івана Котляревського (ФОТО)

Напередодні 249-ї річниці з дня народження видатного земляка і письменника Івана Котляревського, що відзначається 9 вересня, у Полтавському облмуздрамтеатрі імені Миколи Гоголя сьогодні урочисто нагородили лауреатів однойменної обласної премії.

Один з лауреатів — керівник українського народного хору «Калина» Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Григорій Левченко. До сьогоднішнього дня жодного разу на премію не висувався.

«Напевно, не дуже хвилююсь, але надзвичайно приємно, що оцінили працю. Тим більше – премія Котляревського… Нещодавно ми з хором співали «Де згода в сімействі…». Дуже гарно вийшло. До цього в нашому репертуарі її не було. А тут і премія… Тепер думаємо, що співати далі. Приємно, що така премія є», – відзначив Григорій Левченко.

Також лауреатами Премії Полтавської обласної ради імені І.П. Котляревського у 2018 році стали:

• у номінації «Поетичний твір» – Наталія Баклай, член Національної спілки письменників України – за поетичну збірку «Жінка з віршами»;

• у номінації «Театральна діяльність» – Ірина Кліменченко, головний художник Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя – за популяризацію українського театру, створення декорацій та костюмів до вистав репертуару театру;

• у номінації «Музично-пісенна творчість» – Григорій Левченко, заслужений працівник культури України, заслужений діяч мистецтв України, композитор, професор, керівник українського народного хору «Калина» Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка – за творчий доробок;

• у номінації «Медіапроект» – Віктор Вергунов, доктор сільськогосподарських наук, професор, академік Національної академії аграрних наук України – за серію публікацій, що сприяли популяризації української мови.

Також грамотами нагородили працівників та акторів театру – Тимофія Зінченка, Анну Денисенко, Олександра Збаразького та інших.

Розмір Премії становить 5 000 (п’ять тисяч) гривень у кожній номінації.