Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві юним майстрам пера вручили премію імені І.П.Котляревського (ФОТО)

21 учень полтавських загальноосвітніх шкіл сьогодні отримав винагороду за свій поетичний та письменницький хист. На площі біля Білої альтанки відбулось вручення щорічної міської дитячої літературної премії імені Івана Петровича Котляревського.

43 учні з двадцяти двох полтавських загальноосвітніх шкіл подали на конкурс 22 поетичних твори, одну збірку поезій та 27 прозових гумористичних творів. Відповідно Положення, конкурс проводиться серед учнівської молоді Полтави у двох вікових категоріях: учні 5-8 класів та учні 9-11 класів. Кращих з кращих визначили члени професійного журі, оцінюючи їх від 1 до 5 балів. Усі твори були закодовані. Про це повідомили у Полтавській міській раді.

Серед лауреатів – і вже знайомі обличчя, які беруть участь у конкурсі не перший раз, і ті, хто тільки-но спробував свої сили. Серед володарів першої премії і учень гімназії №31 Олексій Ткаченко. Для хлопця участь у конкурсі вже вчетверте. Традиційно, усі його твори – історії з власного життя. Цьогоріч старшокласник насписав кумедну історію про «полтавський суржик»:

– Це історія про те, як я, дорогою до школи, збирав такі особливі міські говірки. Спочатку на зупинці, потім у громадському транспорті. Прислухався до людей, які мене оточували. Ось так і назбирав величезну кількість таких кумедних слів, що, власне, і послугувало ідеєю для моєї роботи. Але, разом з тим, це дуже тонка тема. Тому одне із завдань, які я переслідував – не образити нікого.

Щорічно кількість учасників збільшується. Нагадаємо, торік учасників було 16, які подали загалом 25 робіт.

Традиційно лауреатів привітав Полтавський міський голова Олександр Мамай та особисто вручив грамоти. Мер наголосив, що пишається нашою талановитою, творчою молоддю і переконаний, що їхня наполегливість обов’язково допоможе здійснити усі мрії у майбутньому:

– Мені приємно, що сьогодні я нагороджував дітей, для яких ця урочиста подія вже не вперше. Вони мають хист до цієї справи і залюбки продовжують брати участь у міських творчих конкурсах. Разом з тим, на цих дітей дивляться їхні однокласники і «тягнуться» до їхніх здобутків. Гордий, що у Полтаві живуть такі обдаровані діти. Вітаю усіх і бажаю ще більших успіхів!

Цьогоріч загальний призовий фонд становить 21 тис. 300 грн. З них у кожній віковій категорії присуджується:

• перша премія – 1 тис. 500 грн;

• друга премія – 1 тис. 200 грн;

• третя премія – 1 тис. грн;

• четверта премія – 800 грн;

• заохочувальні премії – 3 тис. 300 грн (в загальному).

Зі словами вітань до своїх колег та до юних майстрів пера звернулась зі сцени і учитель школи №25 Людмила Тимошенко. Подякувала за увагу, постійну підтримку дітей та молоді Людмила Павлівна міському голові та вручила йому на згадку про премію-2018 символічний подарунок – поему Івана Котляревського «Енеїда».

Довідково:

Щорічна міська дитяча літературна премія імені І. П. Котляревського для учнівської молоді міста за кращий поетично-гумористичний твір була заснована 2002 року з метою пропаганди українського слова, виявлення обдарованих школярів та заохочення дітей до творчості українською мовою.

Традиційно вручення премії приурочують до Дня народження зачинателя нової української літератури.