Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відкрили фотовиставку Сергія та Іллі Назаркіних

У Полтаві в приміщенні громадсько-політичного об’єднання «Погляд» відбулося відкриття персональної фотовиставка членів Національної спілки фотохудожників України Сергія та Іллі Назаркіних «Погляд крізь роки: покоління мудрості і звитяги».

Сергій Назаркін фотографією займається вже 40 років. Починав працювати в газеті «Вечірня Полтава», але з найбільшою вдячністю згадує роботу в «Полтавському віснику».

«Колись мама спитала, ким хочу бути, і я відповів: «Фотографом!» Хоча фотографією почав займатися не одразу. Починав із побутової фотографії, хоча там творчості мало», — розповідає Сергій Назаркін.

Разом із сином Іллею багато працювали в полтавських друкованих виданнях фотокорами, висвітлювали події, у тому числі й ті, що пов’язані з долями ветеранів. Тема війни автору виставки близька — один дід пропав безвісти, другий воював. В експозиції — 45 світлин, на яких зафіксовані цікаві фотомиттєвості із життя ветеранів Другої світової, які визволяли Полтаву та Україну в роки війни.

«Люди йдуть, а фотографії, пам’ять — те, що залишається. Ось на фото, теж з фотоапаратом, Євген Бєлий — дякуючи йому я зробив свою першу персональну виставку в 1991 році. Колись у Полтаві був відомий фотоклуб «Полтава». І ця людина до останнього ходила, організовувала в школах фотогуртки».

Син Сергія Назаркіна, Ілля, член НСФХУ з 2007 року. Має більше 40 спільних із батьком фотовиставок, 13 книг. На відкриття виставки прийти не зміг через сімейні обставини.

«Він у дитинстві слово «мама» ще не вмів вимовляти, а коли спитаєш, як називається фотоапарат, казав: «Фірма Нікон!», — зізнається Сергій Назаркін.

На відкриття завітали друзі та колеги фотохудожника, серед них — живописець Микола Підгорний, директор Полтавського музею авіації та космонавтики Андрій Пушкарєв, артист Герман Юрченко. Виставка — це спільний проект із громадсько-політичним об’єднанням «Погляд». По закінченню фотовиставки, після 30 вересня, всі 45 світлин, що відзняті в різні часи — з 1977 по 2015 роки — передадуть до фотофондів обласного архіву.