Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відбулася щорічна благодійна акція «Школярик» (ФОТО)

Сьогодні у приміщенні Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відбулася традиційна благодійна акція «Школярик», на яку запросили більше 250 дітей пільгових категорій.

Особисто привітав малечу з початком навчального року міський голова Олександр Мамай. Він зауважив, що цьогоріч акція проводиться уже ввосьме:

– На сьогодні в Полтаві проживає більше 22 тисяч дітей, що потребують особливої соціальної уваги. Тому ми всіляко намагаємося підтримувати дітей та родини, яким це необхідно. Однією із таких соціальних допомог є і благодійна акція «Школярик». Щороку ми запрошуємо діток пільгових категорій, аби привітати з початком навчального року та подарувати канцтовари, які знадобляться їм у школі під час навчання. Загалом, цьогоріч на це з міського бюджету було спрямовано більше 45 тисяч гривень.

На захід були запрошені діти з багатодітних родин, діти з багатодітних родини, що переміщені з тимчасово окупованої території та зони проведення АТО, діти з багатодітних родин учасників бойових дій, діти загиблих під час виконання службових обов’язків, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які виховуються в полтавських прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу. Про це повідомили у Полтавській міській раді.

Серед учасників свята і родина Вікторії Бабенко. Жінка має п’ятьох дітей. Говорить: такі акції є дуже важливими для багатодітних сімей:

– Нині дуже важко зібрати дитину до школи, адже усі ми знаємо ціни на ті ж самі канцтовари. А уявіть, якщо у вас п’ятеро дітей? Звичайно, дуже добре, що міська влада піклується про нас, постійно проводить заходи для наших дітей, допомагає матеріально.Окрім того, цьогоріч мої діти безкоштовно відпочили у таборі. Також за підтримки міської влади. Ми надзвичайно вдячні меру за розуміння та постійну увагу.

На усіх учасників свята, окрім яскравої розважальної програми, чекали подарунки – набори канцелярських товарів, необхідних для школи. Особливим сюрпризом для малечі стали сертифікати на відвідування міні-зоопарку «Бабусин дворик» від Олександра Мамая.

Довідково: З метою реалізації державної політики щодо підтримки сімей та дітей, зокрема пільгових категорій, управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту організовуються та проводяться благодійні заходи, які приурочені до державних та релігійних свят.

Окрім того, згідно з чинним законодавством багатодітні родини мають право на 50-відсоткову знижку за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та житлом. Діти з багатодітних родин мають право на безоплатний проїзд усіма видами міського, приміського пасажирського транспорту, пільгове оздоровлення та ряд інших передбачених пільг.

Також одним із пріоритетних напрямків діяльності міської влади є забезпечення літнього оздоровлення та відпочинку дітей пільгових категорій. Так, у 2018 році на проведення літньої оздоровчої кампанії 2018 року з міського бюджету виділено понад 26 млн., що майже на 3 млн. грн. більше ніж у 2017 році. За ці кошти оздоровчими послугами охоплено близько 6 тисяч дітей різних пільгових категорій, з них – понад 600 дітей з багатодітних родин.