Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві тисячі людей взяли участь у «параді вишиванок»

22 вересня у Полтаві з нагоди Дня міста відбувся арт-проект «Полтава вишивана». Від 11-ої години Соборний майдан почали заповнювати вбрані у вишиванки або стилізовані народні костюми люди. 

Були тут делегації від полтавських вишів, установ, організацій, чимало полтавців прийшли з власної ініціативи, «за покликом серця». Приходили цілими родинами, навіть із місячними дітьми.

О 12-й кількатисячна хода рушила від Свято-Успенського кафедрального собору. Святкову колону очолили перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький, в. о. міського голови Полтави, секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота та голова фракції БПП у міськраді Андрій Матковський, народний депутат України Сергій Каплін.

«Щороку до свята долучаються все більше людей. Ця традиція обов’язково продовжуватиметься. І я впевнений, що цей захід буде наймасовішим напередодні Дня міста», — прокоментував подію  Олександр Шамота.

Учасники ходи скандували патріотичні гасла, назви своїх навчальних закладів,  різноманітні слогани. Маршовою музикою підбадьорював духовий оркестр. Колона розтяглася від вулиці Соборності до міського парку культури і відпочинку «Перемога», де незабаром розпочався святковий концерт за участю фольклорних колективів обласного центру, дитячих студій та ансамблів. Також у парку розташувалися виставки робіт дитячих гуртків та народних митців, працювали майстер-класи, ярмарок, розважальні зони і святкова торгівля.

Традицію  влаштовувати марш у вишиванках з нагоди міста у Полтаві започаткували у 2012 році. Відтоді захід організовують щороку.