Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві розглянули питання прозорості Держархбудінспекції та відкритої системи розгляду дозвільних документів

Сьогодні у Полтавській ОДА відбулася регіональна нарада із уповноваженими органами місцевого самоврядування та архітектури та новоствореними органами держархбудконтролю.

– Сьогоднішня нарада присвячена новелам, які є у законодавстві в Державному архітектурному контролі. Обговоримо три питання, одне з яких — будівельна амністія, подача документів в електронному вигляді. Це нарада з регіональними представниками, – зазначив заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло.

Під час наради, присутні розглянули питання прозорості Держархбудінспекції та відкритої системи розгляду дозвільних документів (СС3). Обговорили механізм «будівельної амністії» в Україні (порядок прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт).

– Сьогодні ми хочемо презентувати нововведення у Держархбудконтролі. Держархбудінспекція намагається бути відкритою, доступною. Створений пілотний проект, де забудовники можуть відстежувати на якій стадії розгляду перебувають їхні дозвільні документи, сертифікати, заяви про внесення змін, коли кінцевий термін розгляду та який результат. Це все для того, щоб люди могли відсліжувати усі процеси самостійно, а не шукали та телефонували, щоб усе це дізнатися, як це було раніше. Відтепер уся інформація буде у відкритому доступі, буде видно де і хто займається питанням та на якій стадії розгляду авони знаходяться, – розповіла директорка Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Полтавській області Олена Морозова.