Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві пройшов традиційний 8-й Всеукраїнський екологічний Фестиваль документального кіно «Полтава-Док»

Цими вихідними у Полтаві пройшов традиційний 8-й Всеукраїнський екологічний Фестиваль документального кіно «Полтава-Док».Він об’єднав учасників з Полтави, Києва, Харкова, Житомира, Дніпра, Одеси, Луцька, Рівного, Тячіва, Кременчука та інших великих і малих селищ України. Творче змагання за призи та дипломи відбувалася по двом номінаціям Фестивалю: «Людина та природа» і «Мистецтво жити».

Запекла боротьба розгорнулася між номінантами, що претендували на головні нагороди. Такими помітними роботами в першій номінації були фільми «Сім природних чудес Волині» Руслани Мельник з Луцька, «Безхатні тварини» Катерини Стрельченко с Дніпра, дотепна мультиплікація в стилі дитячого малюнка «Подаруйте птахам чисте небо» Володимира Комара з Кременчука. Але впевнену і заслужену перемогу одержав полтавець Дмитро Вовк зі своєю різнобарвною святковим і веселою роботою «Борщик у глиняному горщику». Це барвиста піднесена розповідь про «Фестиваль борщу», який не перший рік проходить в Опішні під Полтавою. Фільм Дмитра одержав Головний приз в номінації «Людина та природа».

Другою частиною Полтавського кінофестивалю була номінація «Мистецтво жити» про те, як люди в різноманітних життєвих обставинах поводяться згідно зі своїми внутрішніми установками, як в них особисті позиції в житті. Цей розділ зібрав найбільшу аудиторію учасників, Два десятка самодіяльних митців висунули свої роботи в цій номінації. Та переміг фільм «Кавалери» Віктора Булиги з Рівного.

Були відмічені Дипломами Фестивалю фільми «Дума про сина» В’ячеслава Бігуна за кращий задум та втілення, «Безхатні тварини» за кращу операторську роботу Дмитра Панкова, дитячо-юнацька студів «Березіль» з Кременчука за вдалий дебют.

Фестиваль екологічний документального кіно «Полтава-Док» пройшов на високому творчому рівні завдяки клопіткій роботі директора Фестивалю Калашника Олександра Павловича.