Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві презентували книгу про родину Петлюри

У літературній вітальні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.П. Котляревського презентували книгу «Симон Петлюра та його родина. Документи і матеріали». Видало її Полтавське обласне об’єднання всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т.Г. Шевченка завдяки фінансовій підтримці родини Богдана та Віри Боднаруків з Чикаго.

Як зазначив голова обласної “Просвіти” Микола Кульчинський, якщо постать голови Директорії УНР, Головного отамана військ УНР Симона Петлюри вже повертається із забуття, то долі деяких його родичів та приятелів і досі залишаються у затінку, є маловідомими не тільки для широкого загалу, а й для фахівців-петлюрознавців. 

 

У книзі друкуються недавно відкриті документи і матеріали видатного політичного й військового діяча України першої чверті 20 ст. Симона Петлюри, його дружини Ольги і доньки Лесі, зокрема листи Голови Директорії Української Народної Республіки до міністрів і керівників дипломатичних представництв України у західних столицях; листи, вірші, малюнки Лесі Петлюри; листи Ольги Петлюри.

Вміщені у книзі й рідкісні фотографії славної родини Петлюр. Презентована книга є передруком книги «Симон Петлюра та його родина», виданої 1996 року київським видавництвом «Рада» під загальною редакцією та упорядкуванням директора Бібліотеки ім. Симона Петлюри в Парижі Василя Михальчука.

Про книгу розповів голова міської “Просвіти”, заступник голови Державного архіву Полтавської області Тарас Пустовіт. Кілька примірників передали до фондів ПОУНБ.

 

поширити новину: