Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві на педагогічних читаннях розповіли, чому Москва не прийняла поглядів Сухомлинського

У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Котляревського відбулися педагогічні читання “Все починається з добра, все починається з любові”, присвячені 100-річчю від дня народження українського педагога, вченого, письменника та поета Василя Сухомлинського. На захід завітали студенти та педагоги Полтавського педуніверситету, учні Полтавського міського ліцею № 1.

Доцент кафедри початкової освіти, природничих і математичних дисциплін Юлія Павленко порівнює ідеї Сухомлинського із сучасними реформаціями у освіті, зокрема в її початковій ланці, Новій українській школі.

“Василь Олександрович ставив у центр педагогіки особистіть дитини. Так само Нова українська школа спрямована на дитиноцентризм. Зараз велика увага до організації освітнього сердовища, освітнього простору. У школі, яку очолював Сухомлинський, це теє був один із важливих принципів”.

Про життєвий і творчий шлях Сухомлинського розповіла доцент кафедри загально педагогіки та андрагогіки Полтавського педуніверситету Валентина Цина.

“Він виплекав чудовий вчительський колектив, багато його учнів стали вчителями. Він ніколи не грюкав по столу, навіть голосу не підвищував, але його самовіддана праця приваблювала людей”.

Московська наукова еліта не підтримала ідей Сухомлинського. Академіки Московської академії наук висловилися, що у нього не педагогічна система, а “педагогическое сюсюканье”.

“Мовляв, нам потрібні борці за комунізм, і доцільніше втілювати систему Макаренка. Ці інтерв’ю були надруковані в “Известиях” і “Комсомольськой правде”. Василь Олександрович дуже переживав, і слав у ці газети листи, щоб пояснити суть своєї системи, але вони їх не надрукували. Це коштувало йому першого інфаркту”.

 

Нове видання праці Сухомлинського “Серце віддаю дітям” проаналізував письменник, філолог і педагог, професор Олексій Неживий. А студентка психолого-педагогічного факультету ПНПУ Наталія Топчій прочитала доповідь про роль погляди Сухомлинського на роль казки у моральному вихованнні дітей.

Звучали і твори Сухомлинського у виконанні вихованок Полтавського міського ліцею №1.

поширити новину: