Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У “Полтаватеплоенерго” розповіли як дізнаються про показники будинкових лічильників

На сьогодні в Полтаві встановлено більше 1200 лічильників тепла, тобто охоплено понад 95% житлового фонду міста, який обслуговує Полтавське обласне комунальне виробничее підприємство теплового господарства “Полтаватеплоенерго”. Усі прилади обліку встановлені в підвалах житлових будинків.  Лічильники обладнані засобами дистанційної передачі даних. Про це розповів головний інженер  “Полтаватеплоенерго” Володимир Пасічко.

“Зараз встановлено близько 900 таких модемів. Якщо мешканці будинків бажають самі впевнитися в правильності такої передачі показників, це можна зробити в будь-який момент. Що ж до решти лічильників, то з них дані доводиться знімати вручну, виходячи на об’єкти. Та скоро і до них дійде черга на обладнання модемами. Це, по-перше, підвищить ефективність використання робочого часу, а по-друге, дозволить швидко зводити баланс теплової енергії, тобто в реальному часі бачити обсяги споживання теплової енергії та її втрати при транспортуванні”, – пояснив Володимир Пасічко.

Він також додав, що для заощадження на опаленні варто провести утеплення зовнішніх стін.  Також треба слідкувати, щоб не було елементарних втрат тепла – через розбите скло, незачинені двері тощо. Доцільно можна замінити старі вікна на більш сучасні – металопластикові, енергозберігаючі. Усе це дозволяє зменшити суми в платіжках. За умови, що будинок обладнаний приладом обліку теплової енергії. 

Щодо встановлення в помешканнях індивідуальні лічильники тепла, то головний інженер зауважив, що два роки тому був прийнятий, а рік тому набув чинності Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Окрім вимог щодо комерційного обліку тепла, цей документ зафіксував вимоги й щодо індивідуального.

“Упродовж трьох років із дня набуття чинності він зобов’язує співвласників будинків установити прилади розподільного обліку. Це можуть бути окремі квартирні лічильники, якщо є технічна можливість їх установити. Якщо немає, кожен опалювальний прилад оснащується приладами-розподілювачами теплової енергії. І на підставі їхніх даних розподіляються обсяги спожитого тепла за комерційним (будинковим) лічильником. У будинках, зведених до 2000-х років, щоб організувати квартирний облік, треба суттєво реконструювати внутрішню систему теплопостачання, переробивши її на «горизонтальну». Це затратно, але дає можливості для подальшої значної економії. Установка приладів-розподілювачів, як передбачає закон, можлива тільки за наявності автоматичного регулюючого клапану на кожному приладі опалення. Щоб його зробити, необхідно замінити частину внутрішньої системи опалення в межах квартири”, – пояснив він.

За матеріалами прес-служби «Полтаватеплоенерго»