Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Миргороді створили міську тристоронню соціально-економічну раду

 У Миргороді створили міську тристоронню соціально-економічну раду та затвердили план заходів щодо розвитку соціального діалогу в місті. До складу ради увійшли представники органів місцевого самоврядування,  роботодавців та профспілок.
Як повідомили у Миргородській міськраді, раду створили на виконання Закону України» від 23.12.2010 року №2862 -VI „ Про соціальний діалог в Україні” розпорядженням міського голови № 102р. від 27.07.2011р.

Основними завданнями Ради є сприяння узгодженню позицій сторін соціального діалогу щодо шляхів подальшого розвитку соціально-економічних і трудових відносин, укладанню угод з питань регулювання таких відносин.

Впродовж 2018 року відбулося три засідання тристоронньої соціально – економічної  ради.     На порядку денному було розглянуто такі питання:

  • про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах боржниках міста;
  • про легалізацію зайнятості населення в місті;
  • про стан укладання колективних договорів на підприємствах, установах та організаціях міста;
  • про дотримання норм трудового законодавства на підприємствах, установах, організаціях та фізичними особами-суб’єктами підприємницької діяльності міста;

            Одним з негативних факторів,  який впливає  на стан соціально – трудових відносин в місті є несвоєчасна виплата заробітної плати найманим працівникам. Станом на 01.09.2018 року на 3 підприємствах – боржниках заборгованість із виплати заробітної плати становила 255,0 тис. грн. у порівнянні з 01.01.2018 року вона зменшилась на 2747,7 тис. грн. або на 91,5%. Зменшення відбулося за рахунок повного погашення заборгованості із виплати заробітної плати на ДП НАК «Надра України» «Миргороднафтогазрозвідка».

Проводиться також робота в місті по легалізації заробітної плати та зайнятості населення.

Впродовж 2018 року робочою групою по легалізації заробітної плати та зайнятості населення міста проведено 12 рейдів, спостережено 57 суб’єктів господарської діяльності.  За результатами проведених спостережень направлено листи до Управління Держпраці у Полтавській області для вжиття заходів у межах наданих повноважень.  Службами міста представники яких входять до складу робочої групи, постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з роботодавцями та населенням по питаннях легалізації, а саме: публікації в газетах, виступи на радіо, семінари, круглі столи, зустрічі у трудових колективах.

З метою координації діяльності, пов’язаної з колективно – договірним регулюванням соціально – економічних і трудових відносин сторони соціального діалогу сприяли укладанню колективних договорів на підприємствах, установах та організаціях міста. У  колективних договорах є зобов’язання сторін щодо організації праці, оплати праці, тривалості робочого часу та відпочинку, охорони праці, надання  соціальних пільг та гарантій найманим працівникам.

             Впродовж 2018 року надані підприємствами на повідомну реєстрацію 13 колективних договорів та  внесено 38 змін і доповнень.

Сторонам переговорного процесу надається методична допомога. З початку поточного року надано 35 консультацій по укладанню колективних договорів.

            Колективними договорами регулюються питання зайнятості населення, створення нових робочих місць, зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями, соціального захисту працівників.