Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Лубнах розпочались святкові заходи до Дня міста

У Лубнах розпочалися святкові заходи з нагоди відзначення 1030-ої річниці заснування міста та 75-ої визволення від фашистських загарбників. Покладання квітів, мітинг, урочиста хода, відкриття наукової конференції в міській бібліотеці та інші яскраві, незабутні, знакові події.

Розпочались заходи з покладання квітів до пам’ятників, пам’ятних знаків, меморіальних дошок та братських могил визволителів міста, що відбувалось в усіх мікрорайонах  за присутності широкого кола громадськості, учнівсько-студентської молоді, представників влади, депутатів, членів виконкому, ради ветеранів міста, учасників АТО, очільників підприємств та організацій Лубен, повідомили у Лубенській міській раді.

Так, міський голова Олександр Грицаєнко виступив біля пам’ятного знаку Героям Радянського Союзу Лубенщини, що у Центральному парку культури та відпочинку та біля пам’ятного знаку учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. У своїй промові міський голова згадав подвиги героїв-земляків усіх поколінь та звернувся до підростаючого покоління з проханням свято берегти пам’ять про тих, хто у різні роки захищав рідне місто та поклав задля миру, спокою та благополуччя прийдешніх поколінь  найдорожче – життя.

Об 10.00 ранку на Володимирському майдані розпочався урочистий мітинг, який відкрила промова міського голови. Він  привітав громаду з 1030-ою річницею заснування Лубен, подякував старшому поколінню героїв, ветеранам та учасникам бойових дій, які  свого часу гідно виконали свій патріотичний обов’язок  та висловив тверде переконання, що місто над Сулою чекає справді світле, мирне та добре майбуття, адже тут живуть і працюють справжні патріоти Лубен, народжуються і ростуть найталановитіші та найрозумніші діти.

Звучали святкові привітання від голови райдержадміністрації Тетяни Качаненко, яка побажала лубенській громаді процвітання, добробуту та благополуччя.

Патріотичного акценту мітингу, що відбувся біля пам’ятника давньоруському воїну надав виступ гурту «Контингент» та учасників танцювального колективу «Ренесанс».

Далі організованою ходою усі разом, в супроводі духового оркестру, барабанщиць музичної школи, представників ради ветеранів та учасників АТО вирушили до площі Слави, де вшанували пам’ять багатьох полеглих земляків в роки Другої світової війни та поклали живі квіти до Вічного вогню.

 А об 11 годині у приміщенні міської бібліотеки для дорослих відбулося відкриття наукової конференції “Лубенський краєзнавчий музей: історія, досвід, перспективи” з нагоди відзначення 100-річчя музею, на якій також виступив міський голова Олександр Грицаєнко, привітавши почесних гостей – науковців, істориків, краєзнавців, любителів  старовини та відзначивши, що Лубенщина – надзвичайно багата своєю культурно-мистецькою спадщиною та славна непересічними особистостями.