Ви тут:
Суспільство 

У Києві попрощалися із державним діячем, журналістом і письменником Віталієм Шевченком

21 вересня у Києві попрощалися з відомим українським політиком, державним діячем, журналістом і письменником Віталієм Шевченком, повідомив сайт «Новинарня“. Він помер у середу, 19 вересня, в Києві після тривалої хвороби на 65-му році життя.

Віталій Шевченко був серед знакових постатей національно-демократичного руху боротьби за незалежність України, одним із засновників Народного Руху України, народним депутатом України в парламенті 2-го, 3-го, 4-го скликань (1994-2005) від фракцій НРУ, УНР, УНП. Сподвижник ідеї створення в Україні суспільного телерадіомовлення, автор “рамкового” закону про систему суспільних аудіовізуальних ЗМІ (1997), першого проекту Виборчого кодексу (1998), концепції роздержавлення українських ЗМІ (1999). Також один із авторів Аграрного кодексу, який  презентували громадськості на всеукраїнській фермерській конференції у Полтаві в 1997 році.

Обіймав посаду голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в 2005-2009 рр. (перший голова, обраний самою Нацрадою).

Віталій Федорович Шевченко народився 23 червня 1954 року в Ічні на Чернігівщині, до обрання у владу жив і працював у Фастові Київської області.

Займався самвидавом, перебував під наглядом КДБ. Він одним першим в українській журналістиці написав серію публікацій про юнаків, загиблих в Афганістані, в яких розповідалося про жахливі наслідки війни, розв’язаної СРСР.

У 1991-му Віталій оприлюднив секретні документи про наслідки Чорнобильської катастрофи, а влітку того ж року виступив із циклом лекцій про аварії на ЧАЕС в містах Канади.
Працював у газеті «Ukrainian News» (Едмонтон) як переможець всеукраїнського конкурсу молодих фахівців-ринковиків.

Був депутатом Київської обласної ради, керівник опозиційної меншості (1990—1994), головою Фастівської міськрайонної організації Руху Київської обл. (1992—1994). На Фастівщині 1994 року вперше пройшов до парламенту.

Працював головним редактором та головою редакційної ради газети “Час-Time” (1994—1996), шеф-редактором якої був лідер Народного Руху України Вячеслав Чорновіл.

Член Національної спілки журналістів України (з 1982 р.), Національної спілки письменників України (з 2012) та Національної спілки краєзнавців України (з 2013 р.).