Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Кременчуці вирішили більше не перейменовувати назви вулиць, парків та зупинок

Сьогодні у Кременчуцькому виконкомі на засідання комісії з питань найменування об’єктів міського підпорядкування, увічнення пам’яті видатних діячів і подій, встановлення пам’ятних знаків у Кременчуці було розглянуто звернення жителів вулиці Бориса Чичибабіна, які мають бажання надати нову назву вулиці, де вони проживають. Про це йдеться на сайті Кременчуцької міської ради.

Упродовж обговорення цього питання були заслухані різні думки стосовно того, чи насправді є нагальним і доцільним проводити нове перейменування. Тим паче, що під час виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборони їхньої символіки”, вона вже була перейменована з вулиці Баумана на вул. Бориса Чичибабіна. Тоді, отримавши нову назву вулиці, її жителі ніяких нарікань не висловлювали. Ініціаторам звернення також пояснили, що наразі кампанія з перейменування, яка проходила на державному рівні, завершена. Всі фінансові витрати, пов’язані з оформленням документів у зв’язку з новим найменуванням вулиці, жителі будуть вимушені нести за свій рахунок.

Врахувавши всі вищевказані аргументи, члени комісії більшістю голосів вирішили не змінювати назву даної вулиці.

Також на комісії були розглянуто звернення одного громадського активіста щодо перейменування парку та зупинки громадського транспорту “Воїнів-інтернаціоналістів”. Вислухавши різні думки, члени комісії вирішили підтримати думку воїнів – афганців та їх сімей і не перейменовувати дані об’єкти.

Ще одне питання, розглянуте на комісії, стосувалося заміни меморіальних плит на братських могилах Кременчука. Пов’язане це питання з результатами дослідженнями одного з місцевих краєзнавців В’ячеслава Івушкіна. На його думку, на плитах братських могил, що існують в місті, вкарбовані не всі імена загиблих. Щодо цієї роботи, то тут необхідно ще багато історичних підтверджень. Саме продовжити дані дослідження і було рекомендовано комісією.