Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Краєзнавчому музеї розповіли про роль полтавців у Другій світовій війні (ФОТО)

75 років тому Полтавщину звільнили від німецьких загарбників.

З цієї нагоди у виставковій залі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбулася науково-практична конференція «Полтава у Другій світовій війні».

Під час нацистської окупації у роки німецько-радянської війни (вересень-жовтень 1941 р. — вересень-листопад 1943 р.) територія Полтавської області входила до райхскомісаріату «Україна», її було включено до генерального округу “Київ”, що складався з 26 ґебітів. Під час окупації були вбиті сотні полтавців, серед яких представники місцевого опору.

“Мій дід Дмитро Барковський, був директором Краєзнавчого музею Кременчука. Після того, як німці прийшли до міста, він очолював осередок українських націоналістів у музеї. Його доля невідома, останній свідок зазначив, що у камері його побили до смерті, вибили зуби. У самому ж Кременчуці німці вбили майже 97 тисяч осіб”, – розповів киянин Юрій Заїка.

Слід відзначити, що як і за радянських часів, у період німецько-нацистської окупації полтавці фактично перебували на становищі кріпаків. З перших і до останніх днів діяла комендантська година, за її порушення людей могли розстріляти на місці, населенню заборонялося самовільно залишати місця постійного проживання. За будь-яку провину представники окупаційної влади нещадно карали полтавців.