Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Кобеляках знімуть рекламного “Кузьму” з надгробного каменю

Мама покійного музиканта Андрія Кузьменка звернулася з проханням до власників підприємств, які продають надгробні камені і плити, не використовувати зображення її сина.

Зокрема, у Кобеляках похоронне бюро виставило зображення Кузьми Скрябіна на гранітному монументі у якості рекламування своїх послуг

Пам’ятне зображення Кузьми рекламується без згоди родини.

Мати відомого співака попросила жителів райцентру Кобеляки для звернення до прокуратури дізнатися точну адресу похоронних «мародерів» та їх телефон.

Нагадаємо, Андрій Кузьменко – «Кузьма», був одним із засновників рок-гурту «Скрябін» і трагічно загинув у автомобільній катастрофі поряд із селом Лозуватка в лютому 2015 року. Досі українці вважають смерть Кузьми не випадковою і говорять про замовне вбивство через критику  влади.

В Україні є практика використання фотографій відомих людей без їх та родичів дозволу.

Ольга Кузьменко попередила: буде звертатися до прокуратури із вимогою притягти власників похоронних бюро до відповідальності.

Проте, юристи кажуть: підстав для втручання прокуратури у цьому випадку немає, бо йдеться про цивільно-правові відносини.

Ольга Кузьменко може звернутися лише до суду з позовом, і не факт що виграє процес Адже  право на зображення сина Ольгою Кузьменко не запатентоване.

Тому порушення законодавства у діях власників фірм, що використовують зображення покійного музиканта, немає.

Редакція видання “Ехо” звернулася і до власника похоронного підприємства у Кобеляках. Він пообіцяв перевірити інформацію про вимогу Ольги Кузьменко та зняти з плити фотографію Кузьми.

Місцеві бізнесмени використовують у рекламних цілях зображення й інших відомих особистостей. Зокрема, фотоательє активно експлуатують образ екс-президента США Барака Обами.