Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Творча родина Калініченків з Полтавщини презентувала 73 вишитих портретів Тараса Шевченка

З 20 липня по 31 серпня родина відомих полтавських волонтерів Калініченків презентувала на виставках у десяти областях України творчий доробок 77 вишивальниць із Полтавщини та Черкащини. Також у проекті взяв участь майстер – чоловік.

Автор проекту – Катерина Калініченко – випускниця Гадяцького коледжу культури імені Івана Котляревського. Свого часу вона  пообіцяла викладачу коледжу, майстру народної творчості з Гадяча Григорію Кисілю, вишити 73 портрета Тараса Шевченка за схемами, розробленими ним до 200-річчя від дня народження Кобзаря.

Виставки “Вишиваний Шевченко” відбулися у Львові, Ужгороді, Луцьку, Івано-Франківську, Тернополі, Рівному, Чернівцях, Вінниці, Хмельницькому і завершилися в Одесі на спільному форумі переможців Загальнонаціонального конкурсу “Українська мова – мова єднання” та “Кінологос”.

«Григорій Кисіль власноруч розробив схеми для вишивання хрестиком, працював без комп’ютера. Це, звісно, складніше, але зумів до тонкощів передати відтінки кольорів. Після його смерті, 2 січня 2017 року, ми втілили задум майстра і за його схемами вишили 74 роботи – портретів Кобзаря і фрагменти з його поезії», – каже вишивальниця Катерина Калініченко.

Загалом майстрині використали півтори тисячі мотків ниток, на реалізацію проекту пішло 36 тисяч метрів ниток «Муліне». Руками вишивальниці вишили 4 з половиною мільйони хрестиків.

Григорій Калініченко виготовив рами та оформив портрети і вишиті до кожного з них цитати з віршів пророка.

Всі роботи планують  подарувати музею Шевченка у Каневі до 205-річчя поета.

Лідія Черпакова