Ви тут:
Суспільство Україна 

Сумно, коли важливі для країни рішення відтягуються, бо не є політичним пріоритетом міністра, – Іванна Климпуш-Цинцадзе

Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичноїі інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе взяла участь у Міжнародній конференції «Покращення методології, практики та якості законодавчого процесу та законотворчості в Україні».

Виступаючи на вступній панельній дискусії, вона сказала, що Угода про асоціацію з ЄС поставила для держави дуже серйозні завдання зміни регулювання в надзвичайно великій кількості сфер. Це вимагає ефективнішого законотворчого процесу, який наразі має низку проблем, повідомляє Урядовий портал.

«Дуже часто ми бачимо маніпулятивні проблеми із залученням глибоких бізнесових інтересів. Одночасно це не є єдиною перешкодою нашому ефективному руху на шляху виконання своїх зобов`язань в рамках Угоди, які потрібні нам, а не Брюсселю, – зазначила Віце-прем`єр-міністр. – Іншою проблемою, попри вже зроблену роботу в рамках реформи державного управління, є наша інституційна неспроможність і все ще певна формалізованість підходів до імплементації, наприклад, директив ЄС у нашу практику».

Вона висловила сум і стурбованість через «відтягування під різними аргументами ухвалення важливих рішень, якщо вони не є політичним пріоритетом того чи іншого міністра чи міністерства». Як приклад, Іванна Климпуш-Цинцадзе назвала сфери транспорту та митного регулювання, в яких Україна найбільше відстає від графіка виконання Угоди про асоціацію з ЄС.

«Нам треба думати про якісь рішення, які би збільшували і можливості, і відповідальність інститутів виконавчої влади за реалізацію конкретних секторальних зобов`язань за Угодою, які би змінювали культуру підходів до того, як ми працюємо», – наголосила Віце-прем`єр-міністр.

У цьому контексті, переконана вона, треба працювати, насамперед, над проектами рішень на основі політик, сформованих міністерствами, а не суто над проектами конкретних актів.

«Фрагментарні зміни не вирішують проблему – потрібен комплексний підхід, який би і відповідальністю, і бюрократичною культурою, і етикою, і глибиною процесу забезпечував нам якісне виконання наших завдань», – сказала Віце-прем`єр-міністр.

Водночас Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що на жаль, не сподівається на проривні рішення з точки зору змін законотворчої практики протягом передвиборчого року.

У дискусії також взяли участь заступниця Голови Верховної Ради Оксана Сироїд, Міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко, заступниця Державного секретаря Кабінету Міністрів України Тетяна Ковтун і заступниця генерального директора Генерального директорату з питань політики сусідства та переговорів із розширення Європейської Комісії Катаріна Матернова.