Ви тут:
Прес-релізи Суспільство 

Ще трохи і Прованс: де знайти роботу з проживанням

На сьогоднішній день пошукачі звертають все менше уваги на місце розташування роботи. Так, можливість отримувати гідну оплату стає все більш привабливою для українців. А переміщення всередині країни або за її межами рідше здається перешкодою на шляху до великої зарплати. Особливо це стосується тих, хто шукає або отримує пропозиції з наданням житла. Влітку 2018 року, у період буму сезонних вакансій, тільки на OLX Робота було більше 32 000 пропозицій з можливістю проживання.

Аналітики OLX дослідили всі актуальні вакансії і розповіли, у яких сферах зараз можна отримати роботу з житлом.

Топ 10 сфер з найбільшою кількістю пропозицій по роботі з проживанням:

  1. Домашній персонал – 29%

  2. Будівництво – 13%

  3. Інші сфери занять – 12,7%

  4. Бари / ресторани – 12,5%

  5. Транспорт / логістика – 6%

  6. Роздрібна торгівля / продажі / закупки – 5,7%

  7. Охорона / безпека – 5,6%

  8. Сервіс і побут – 4%

  9. Виробництво / енергетика – 3,4%

  10. Туризм / відпочинок / розваги – 3%

Переважна частина вакантних місць припала на блакитних комірців – представників робочих спеціальностей. А найбагатшою на пропозиції виявилася сфера домашнього персоналу. Для нянь, доглядальниць і домашніх працівниць знайшлося понад 9 тисяч оголошень, тобто 29% пропозицій. А найбільш популярні країни, де на них чекають, – Ізраїль, США та Італія. В Україні домашній персонал на умовах роботи так званим вахтовим методом затребуваний не менше. Такий тип роботи передбачає періодичну або сезонну працю далеко від місця проживання.

Друга сфера за кількістю вакансій з житлом – будівництво. Фахівцям у цій галузі проживання надають здебільшого за кордоном – Польща, Ізраїль, Росія. Варіантів багато від Польщі і до Франції. А крім приємного бонусу у вигляді безкоштовного даху над головою, будівельникам пощастило ще й з зарплатами. За місяць досвідчені щасливчики можуть отримувати понад 2 000 длр.

У категорії “інші сфери занять” 12,7% пропозицій, і затребувані професії тут найрізноманітніші. Легко знайти роботу з житлом, влаштувавшись на індичу ферму й отримуючи 21 000 грн. Показово, що компанія обіцяє навіть безкоштовне харчування. У категорію також потрапили стоматологи, кондитери, зварювальники сміттєвих контейнерів, хлібопекарі та нарізувачі слив, чиї зарплати приблизно в одному ціновому діапазоні 18 000 – 22 000 грн.

12,5% пропозицій знайшлося й у барно-ресторанній сфері. Частина вакансій з наданням житла тут пропонується кухарям, офіціантам і барменам, які збираються працювати за кордоном. Інша ж частина припадає на туристичні міста України. Проживання претендентам готові надати в Одеській, Херсонській та Закарпатській області. Так, на пару місяців у Затоці за 21 000 грн все ще чекають бармена, за 18 000 грн – акордеоніста та шеф-кухаря, за 15 000 грн – мангальщика, а за 14 000 грн – сушиста.

Замикають п’ятірку представники транспортної галузі, яким пропонують майже 2 000 варіантів роботи з проживанням. На українських водіїв чекають у Польщі на зарплату до 2 000 длр. Однак тут варто бути уважним. Місячна винагорода професіоналів “за баранками” в Україні може виявитися ідентичною. Водієві на маршрут Одеса-Чорноморськ, наприклад, заплатять 25 000 грн. Стільки ж обіцяють і перевізнику в Польщі.

У топ сфер робіт з проживанням також потрапила торгівля – 5,7% пропозицій, охорона і безпека – 5,6%, сервіс і побут – 4%, виробництво – 3,4% і туризм – близько 3% вакансій від усіх варіантів працевлаштування з житлом.