Ви тут:
Суспільство Україна 

Розвиток ринку електромобілів – новий напрям співпраці Держенергоефективності та Фонду енергоефективності Молдови

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук разом із представниками Фонду енергоефективності Молдови обговорили перспективні напрями виконання Меморандуму про партнерство, підписаного у 2017 р., а також нові формати взаємодії. У зустрічі взяли участь ще й фахівці Проекту ПРООН у Молдові.

Молдовська сторона розглядає шляхи стимулювання внутрішнього ринку електромобілів та можливості створення коридору розвиненої мережі зарядних станцій “Україна-Молдова-ЄС”.

Фахівці Фонду зацікавилися позитивною динамікою розвитку цієї сфери в Україні і планують перейняти досвід.

Так, за даними головного сервісного центру МВС в Україні, станом на 01.03.2018  зареєстровано понад 6 тис. електромобілів, з них близько 80 %  – це уживані авто. Найбільш популярна марка – це Nissan Leaf.

Крім цього, в Україні нараховується близько 2000 зарядних станцій для електромобілів.

Як відомо, продажі електромобілів в Україні почали зростати після прийняття Закону України № 822-VIII від 25.11.2015 (http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/822-19) щодо зняття імпортного мита.

Також до кінця ц.р. скасовано ПДВ на ввезення електрокарів та акцизне оподаткування. Це передбачено Законом України № 2245-VIII від 07.12.2017 (http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2245-19).

Сторони домовилися, що Агентство надасть Фонду енергоефективності Молдови детальну інформацію щодо законодавчої бази для розвитку електротранспорту в Україні.

Окрім цього, учасники зустрічі наголосили на необхідності створити робочу групу щодо розвитку «зеленого коридору» для зарядних станцій.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю