Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Результати роботи оперативних підрозділів податкової міліції ГУ ДФС у Полтавській області протягом січня-серпня 2018 року

Протягом січня-серпня 2018 року оперативними підрозділами ГУ ДФС у Полтавській області викрито 49 кримінальних правопорушень у сфері оподаткування, бюджетній та митній сферах. у т.ч. 19 – за фактами вчинення тяжких і особливо тяжких злочинів.

Так, викрито 22 злочини, пов’язані з умисним ухиленням від сплати податків на загальну суму понад 45 млн. грн. (ст.212 Кримінального кодексу України), 9 – із незаконним виготовленням, зберіганням і збутом незаконно виготовлених підакцизних товарів (ст. 204 КК України), 2 – із використанням підроблених марок акцизного податку (ст. 199 КК України), 5 – із фіктивним підприємництвом (ст.205 КК України). Крім цього, викрито 7 кримінальних правопорушень, повязаних із розкраданням та розтратою коштів посадовими особами підприємств, у т.ч. 5 – в особливо великих розмірах (191 КК України), а також 1 правопорушення, повязане із легалізацією коштів, здобутих злочинним шляхом (ст.209 КК України).

В ході проведення спеціальних заходів під умовною назвою “Акциз-2018”, метою яких є посилення контролю за виробництвом та обігомпідакцизних товарів, викрито 11 кримінальних правопорушень, припиненодіяльність 2 незаконних виробництв лікеро-горілчаних напоїв, у т.ч. 1 – скоєноорганізованою злочинною групою у складі 3-х осіб. 3 незаконного обігувилучено підакцизних товарів на суму близько 19,5 млн. грн.

На виконання доручення Уряду щодо посилення протидії правопорушенням у митній сфері викрито 9 кримінальних правопорушень, припинено діяльність Центру мінімізації митних платежів, зі схемою надання послуг, пов’язаних із здійсненням митного оформлення ТМЦ за заниженою митною вартістю. У ході реалізації матеріалів вилучено імпортованих товарів вартістю понад 10 млн. грн. Крім цього, складено 26 протоколів про порушення митних правил на суму понад 3 млн. грн. та забезпечено додаткові надходження в бюджет у сумі 1,8 млн. грн. за рахунок збільшення задекларованої вартості імпортованих товарів.

За результатами проведення досудового розслідування викритих правопорушень 27 особам оголошено підозру у скоєні злочинів, у т.ч. 6-ти особам – у скоєнні злочинів у складі організованих злочинних груп. Кримінальні провадження відносно вказаних осіб направлено на розгляд суду.

В бюджет додатково забезпечено надходження коштів на суму понад 5,6 млн. грн. за рахунок погашення збитків у кримінальних провадженнях та майже 4 млн. грн. — за рахунок відпрацювання підприємств реального сектору економіки, які скористалися послугами “конвертаційних центрів” та фіктивних суб’єктів господарювання для мінімізації власних податкових зобов’язань.

ГУ ДФС у Полтавській області