Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Представники Полтавщини привезли на 25 Book Forum понад 300 видань (ФОТО)

Цьогоріч на 25 Book Forum безліч регіональних видавництв. Полтавщина вже втретє презентує свої видання. Попитом серед читачів користуються передовсім історичні видання.

Про кількість і тематику привезених цьогоріч видань, перший день Форуму та другу книжкову виставку-ярмарок «Пошук» у Полтаві кореспонденти «Новин Полтавщини» поспілкувались з директором директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вікторією Пилипенко.

– Які видання привезли цьогоріч на Форум видавців?

Цього року видавництва Полтавщини беруть участь у Форумі видавців втретє. Сьогодні представлені як комунальні видавництва, так і приватні. Серед комунальних – «Полтавський літератор», «Гадяч», «Лубни», «Кобеляки». Серед приватних – «АСМІ», приватне рекламне агентство «Дивосвіт», ФОП «Говоров» і «Копі-Центр».

– Яка кількість і тематика представлених видань?

Більше 300 видань. Наш стенд заповнений вщент, представлена як проза, так і поезія, дитячі, краєзнавчі, історичні видання. Дуже великий асортимент. Люди вже знають і приходять. Серед перших відвідувачів був молодий хлопець і запитав, чи є щось нове фольклорне. Тому запитують, навіть, такого роду літературу.

 – То можна говорити, що Полтавщина користується попитом серед шанувальників Форуму?

В перший день відмітили, що маємо своїх постійних клієнтів, оскільки знають, що ми приїжджаємо і попередньо роблять замовлення на видавництва. Здебільшого цікавість викликають видання краєзнавчого характеру, велику увагу привертає видання присвячене 100-річчю Української революції 1917-1921 років. Це двотомник і зараз триває робота над третім томом. Також видання до 25-річчя Незалежності України і наш проект «Полтавіка». Підходили до нас представники інших областей і їх цікавить, як видають такі видання, оскільки проекти підтримує обласна влада і видання здійснюються за рахунок обласного бюджету. Вони не йдуть на продаж, їх лише представляємо як наші здобутки. Вони йдуть у бібліотеки, навчальні заклади, творчі студії.

– Чи вже щось книголюби придбали за перший день Форуму?

Так, вже придбали книгу про Симона Петлюри, яку видали до відзначення у наступному році заходів пам’яті цього діяча. І видання, присвячені подіям майдану. Торгівля триває, люди тільки почали ходити.

– Перебуваючи на Форумі видавців, чи налагоджуєте зв’язки для проведення у Полтаві надалі виставки-ярмарку «ПОШУК»?

Минулого року, будучи на Форумі, відмітили, що Полтавщина має прогалину у проведенні подібного роду заходах. Зараз існує потреба в друкованій книзі і вона зростає. Видавництва відчувають це, ідуть в ногу з часом. У нас дуже потужні видавничі центри при вищих навчальних закладах, які готують специфічні навчальні посібники. Тому цього року поставили за мету спробувати для області провести такі заходи в плані популяризації української друкованої книги. Провели в травні першу книжкову виставку-ярмарку «ПОШУК». Ми вважаємо, що ця спроба була вдалою. Оскільки коло  запрошених авторів, видавців були задоволені і пішов дуже великий резонанс. Вже сьогодні люди приходили і питали, чи будете продовжувати. Ми заздалегідь підготували запрошення на наступний рік і вже почали роздавати. Люди на поруч розташованих експозиціях зацікавились, з Кам’янця-Подільського – сказали, що 100% приїдуть. Також чекаємо на нові знайомства. Цього року ми зробили акцент на тому, що участь була безкоштовною. Будемо і надалі так робити. Зрозуміли лише, що в інформаційному полі недостатньо було інформації про наш захід. Тому тут більше інформуватимемо про наш книжковий ярмарок.