Ви тут:
Суспільство Україна 

Порошенко висловив сумнів у появі миротворців на Донбасі

Президент України Петро Порошенко заявив, що не може назвати приблизні терміни рішення про миротворчу місію на Донбасі.

“Буду відвертим, я не можу сьогодні назвати навіть приблизні терміни рішення про миротворчу місію. І навіть не можу впевнено прогнозувати, що воно станеться. Але це точно те, що потрібно Україні. Мегаскладність цього завдання не означає, що ми не повинні над ним працювати”, – сказав він під час виступу на економічному форумі в Харкові.

Глава української держави зазначив, що миротворці на сході України – це “ще не мир, але вже і не війна”.

“Миротворці ООН на всій території окупованого Донбасу з виходом на неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону гарантують припинення активних бойових дій”, – підкреслив Порошенко.

Він також нагадав, що Україна, США, Німеччина, Франція готові внести спільну резолюцію про миротворців на розгляд Радбезу ООН.

” І якщо Росія скористається правом вето, це буде її викликом не лише Україні, а всій світовій спільноті”, – резюмував він.

Раніше президент України Петро Порошенко, виступаючи під час Заходу високого рівня щодо діяльності ООН з підтримання миру, закликав ООН ввести на Донбас миротворчу місію.

Президент висловив вдячність Німеччині, Франції та США за мобілізацію міжнародної підтримки розміщення миротворців на окупованій території Донбасу, і підкреслив, що Росія виступає проти цієї ініціативи.

Україна домагається розміщення миротворчого контингенту під мандатом ООН на всій території Донбасу, включаючи неконтрольовані ділянки кордону з РФ. Київ вважає, що миротворці зможуть стати твердим гарантом досягнення миру.

Росія, яка контролює бойовиків на сході України, виступає за обмеження мандата миротворців ООН тільки територією на лінії зіткнення.