Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавці вшанували пам’ять загиблих журналістів

14 вересня близько двох десятків журналістів у Полтаві вшанували пам’ять колег. Пішою ходою від монументу слави до Алеї загиблих журналістів вони пройшлися тримаючи в руках плакати з написами: «Журналістика – НЕбезпечна професія», «Ми пам’ятаємо загиблих колег», «Свобода слова –основа демократії», «Вільна журналістика – вільна Україна», «НІ фізичному знищенню журналістів». Також учасники акції несли портрети колег, які передчасно відійшли за межу життя.

Під час поминальної ходи учасники роздавали перехожим полтавцям листівки з нагадуванням про убитих журналістів за роки незалежності України.

«Сьогодні ми поіменно згадуємо колег-журналістів, які відійшли у Вічність: Георгія Гонгадзе, Павла Шеремета, Вадима Бойка, В’ячеслава Веремія, Ігоря Александрова та багатьох інших. Їхньою зброєю було правдиве слово. За нього вони віддали найдорожче, що мали – своє життя. Світла пам’ять загиблим! Нехай Бог прийме їх у свої Небесні обителі!», – сказав голова Полтавської обласної організації НСЖУ Євген Лопушинський.

Він також наголосив, що сьогодні особливо важливо, щоб нарешті були названі імена тих, хто винний у передчасній загибелі кращих журналістів країни. Ці злочинці мають бити покарані.

На Алеї журналістів полтавці пом’янули хвилиною мовчання загиблих та запалили свічки пам’яті.

Довідка. Цьогоріч, 16 вересня в Україні відзначають День пам’яті усіх загиблих журналістів. Також це 18-та річниця загибелі Георгія Гонгадзе.

День встановлений у 2007 році з ініціативи Національної спілки журналістів України. Його мета – вшанування пам’яті всіх загиблих журналістів, які загинули, виконуючи свої професійні обов’язки. Пам’ятні заходи традиційно відбудуться до річниці зникнення журналіста Георгія Гонгадзе. Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року.


Система Orphus Поделиться на fb