Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавська «Жіноча громада» вшанувала Тараса Шевченка у Вільнюсі

Розбудова європейської України, оборона Сходу нашої Батьківщини від російських окупантів, вшанування пам’яті Провидців рідного народу скликає подвижників української справи до єдиного кола і на Прибалтійських теренах.

Патріотичний напрямок є пріоритетним у діяльності Полтавського обласного відділення Міжнародної організації «Жіноча громада», яке очолює заслужений працівник культури України Валентина Шемчук. Серед багатьох проектів – і доброчинна ініціатива «Об’єднані Шевченком»: відкриття меморіальних дошок поетові й Кобзареві зібрання в рідному місті й на Полтавщині, в Україні й столицях Європейських держав. Нині знову шляхи полтавців пролягли до Вільнюса, де наші земляки разом із співвітчизниками в Литві вшанували пам’ять Національного Пророка. Пані Валентина Шемчук презентувала спільні акції на увічнення пам’яті Тараса Шевченка разом із загальноосвітньою школою І – ІІІ ступенів села Абазівки, де Великий Кобзар перебував 1845 року, й із міськими бібліотеками, у чиїх збірках багато представлені твори Народного Провидця, а також із українцями в Естонії, Нідерландах, Німеччині, Польщі, Фінляндії, Франції, котрі свято бережуть спадщину геніального поета і художника.

“Ми завітали до Вільнюса в рік 100-ліття Литовської держави – нашого союзника й партнера в питаннях євроінтеграційного та євроатлантичного поступу, держави небайдужої до захисників України від російських окупантів, яка щиро допомагає у лікуванні й реабілітації поранених наших військових. Особливо зворушливо було вклонитися Тарасові Шевченку в центрі литовської столиці в Українському парку Старого міста. «У Вільні, городі преславнім», як його назвав Великий Кобзар, єдині збережені ворота Аушрос з написом «Мати скорботна» колишньої міської оборонної стіни, одна з перших будівель костел Святого Казимира з чорно-золотою банею-короною і Університетський архітектурний ансамбль пам’ятають юнака Тараса Шевченка. На вулиці його імені працює і Посольство України в Литовській Республіці”, – розповіла Валентина Шемчук.

У спільній благородній ідеї пошанування видатних національних постатей множаться світлі справи, живе дух свободи!.. А чудодійний образ у каплиці на Гострих Воротах Вільнюса Божої Матері Остробрамської, осяваючи братерське єднання, зміцнює віру й любов у наших серцях, наближає довгождану перемогу в російсько-українській війні, привертає добро і милосердя в душу кожного з нас!..