Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Перший територіальний підрозділ Національної служби здоров’я створять у Полтавській області”, – Олег Петренко

Сьогодні у Полтаві, під час конференції з питань реалізації в Полтавській області Проекту «Фінансування та управління охороною здоров’я» (НFG), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), голова НСЗУ Олег Петренко повідомив про створення першого підрозділу НСЗУ.

“Я вперше у Полтаві та маю надію, що наші зустрічі будуть частішими. Полтавщина дуже відрізняється від інших областей України, адже ви йдете попереду інших. З одного боку ви отримаєте більше ґуль на голові, а з іншого – успіх з вами буде завжди. Перший територіальний підрозділ НСЗУ до кінця року буде створений саме в Полтаві. Також Полтавщина буде пілотною по реформуванню спеціалізованої допомоги”, – розповів Олег Петренко.

У рамках проведення структурних перетворень діяльності закладів охорони здоров’я обрахунок коштів, необхідних для оптимального їх функціонування, набув принципового значення. Експерти партнерського проекту “Фінансування та управління охороною здоров’я” USAID HFG представили Україні нову концепцію фінансування та управління галуззю. З 2015 року в Україні розпочалась реалізація проекту з невеликої програми по туберкульозу, розробки аналітичної системи та системи фінансування.

“Сьогодні важливий день,  ми будемо підводити підсумки великої та суттєвої роботи, яка дала змогу нам проаналізувати надання медичної послуги, її ціну та її ефективність. Адже це важливо, тому що лікує не ліжко, а лікар та ліки”, – сказав заступник головний Полтавської ОДА Олег Пругло.

Проект запропонував базову методологією обліку витрат в закладах охорони здоров’я з розрахунку на кожного пацієнта, що дозволяє проводити якісний аналіз та моделювання системи фінансування закладів охорони здоров’я.

“Полтавщина — це ключова область для МОЗ та НСЗУ. Для участі область обрали не просто так, а за певними критеріями: політична воля керівництва області до втілення реформ, підготовка інформаційних систем та іншими. Існує кілька можливостей програмного забезпечення для обрахунку витрат, від найпростіших до більш складних, що дозволяє пристосувати їх до умов конкретної лікувальної установи. За три роки ми покращили інформаційні системи на рівні стаціонарів, провели облік та аналіз витрат. Ми працюємо в багатьох країнах, але настільки відкритих та зацікавлених людей до змін на краще ще не бачили”, – розповіла технічний директор Проекту USAID “Фінансування та управління охороною здоров’я” в Україні Ольга Зусь.

У рамках Проекту на Полтавщині відбулось проведення тренінгів для осіб відповідальних за впровадження проекту, з використанням програмного модуля для здійснення аналізу витрат лікування установ та формування бази даних пролікованих хворих.

“Протягом трьох років проведено 75 тренінгів для головних лікарів, статистиків та економістів. Також фахівці лікарень освоїли відповідне програмне забезпечення для накопичення інформації (формування бази даних пролікованих хворих). Завдяки реалізації Проекту ми провели аналіз 4200 історій хвороб пацієнтів з різних територій області, які знаходились на стаціонарному лікуванні в 11-ти лікувально-профілактичних закладах. Завдяки аналізу історій ми побачили, де були виписані неефективні та сумнівні ліки. Всі лікарні області (74 заклади охорони здоров’я) провели облік та аналіз витрат за стандартною методикою покрокового розподілу витрат “зверху донизу””, – розповів директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

Комплексна оцінка витрат дозволила максимально точно розрахувати необхідний обсяг фінансування закладу та контролювати раціональне використання коштів Перевагами даної методики є впровадження єдиного підходу, однакових принципів розрахунків у всіх закладах охорони здоров’я, а також зручне збереження даних для використання в подальшій роботі.

Досвід роботи лікарень Полтавської області та їх пропозиції щодо методології обліку та аналіз витрат враховано МОЗ та Кабінетом Міністрів при підготовці стандартної методики покрокового розподілу витрат “зверху донизу”.