Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Першу модель комп’ютера Apple продали на аукціоні за 375 тисяч доларів

У США анонімний бізнесмен придбав на аукціоні першу модель комп’ютера Apple I за 375 тисяч доларів. Продана на аукціоні модель – одна з небагатьох, які досі працюють. Про це повідомляє “24 канал“.

“Наші експерти кажуть, що в усьому світі зараз залишилося лише близько 15 таких комп’ютерів. Ви можете ввімкнути його і відчути, що ви в 1976 році. Це дивно”,
– сказав один з організаторів аукціону.

Щодо можливостей Apple I, то наразі використовувати комп’ютер у роботі неможливо. Проте відомо, що дані на ньому зберігаються на касетному магнітофоні. А клавіатура до нього спершу не додавалася.

Пристрій був зібраний особисто одним зі співзасновників Apple Стівом Возняком. Стів Джобс вмовив його виставити комп’ютер на продаж. У 1976 році Apple I вперше почали продавати за ціною 666 доларів 66 центів.

“У порівнянні з подальшою моделлю – Apple II – Apple I був дуже недосконалим. Однак саме він показав світу, що персональний комп’ютер може бути доступним і корисним”,
– сказав Возняк.

За оцінками, Возняк з Джобсом тільки в перший рік продали близько 200 пристроїв Apple I. Це стало можливим завдяки співпраці з магазином комп’ютерної техніки в місті Пало-Альто, що в Каліфорнії.

Зазначимо, що Apple I – це перший персональний комп’ютер в історії, який продавався у повністю зібраному стані.

Обсяг продажів Apple II склав уже 5 мільйонів одиниць. Саме з цих продуктів почалася історія Apple і її шлях до того, щоб перетворитися на найдорожчу компанію в історії США.