Ви тут:
Суспільство Україна 

Осіння посівна буде більш пізньою через погодні умови

Терміни початку осінньої посівної будуть більш пізніми через погодні умови. Повітряно-грунтова посуха не дозволяє провести аграріям посів озимих культур у звичний для них період.

Про це повідомляє УНН з посиланням на дані відділу агрометеорології Українського гідрометцентру.

Зокрема, у пізнішу пору до посіву приступлять аграрії північних та східних областей. Тут прогнозують оптимальні для початку посівної умови на кінець вересня — жовтень. Аграрії південних областей почнуть сіяти озимі ще пізніше. В останні роки, залежно від погодних умов, тут починали посів у жовтні — листопаді, а іноді навіть на початку грудня.

За словами метеорологів, зараз склалася нестандартна ситуація для південних областей України. Від початку квітня вони страждали від засухи, а зараз випала значна кількість опадів, від яких буде не тільки користь.

Пояснення цьому — циклон, який зазвичай стоїть над Кримом, зараз впливає на погоду в Україні в цілому і на південні області зокрема. Хоча, за прогнозами фахівців, на північні та східні регіони його вологи не вистачить.

Через 3-4 дні циклон втрачатиме свою активність і рушить на захід України, але так і не досягне Харківської та Сумської областей.

Система Orphus