Ви тут:
Екологія Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині вперше реалізують проект екологічної оцінки для розвитку громад (ФОТО)

Оскільки на Полтавщині ще триває процес об’єднання територіальних громад, одразу 3 відомства — Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, Міністерство аграрної політики та Міністерство екології і природних ресесурсів України — вперше зібрали голів селищних, сільських, районних рад, ОТГ та фермерів, щоб донести нову інформацію у законодавстві та навчити екологічній свідомості.

Проект «Стратегічна екологічна оцінка як складова сталого розвитку громад» реалізується на Полтавщині вперше за підтримки Фонду міжнародної солідарності (республіка Польща).

«Нам важливо бути в тренді з часом. У законодавстві відбулись зміни і потрібно наших сільських, селищних, районних голів спрямовувати в правильне русло, щоб вони розуміли, яка йде тенденція. Сподіваємось, що тут буде кілька кейсів щодо використання нового законодавства, щоб наші громади на місцях могли організовувати проекти. Ми розуміємо, що з кожним роком сміття стає дедалі більше і чи зможемо вчасно зупинити збільшення його на Полтавщині, особливо в сільській місцевості. Якщо в міській місцевості є можливості з транспортом, фінансуванням, то в сільській — ментально важче переробити людей сортувати сміття», – наголошує заступник голови Полавської обласної ради Анатолій Ханко.

Інформаційний семінар носить практичний характер — на конкретних прикладах розповідають про законодавство, написання проектів та вчать як реалізовувати на місцях охорону навколишнього середовища.

«Наше завдання — донести нову інформацію до громад і громадськості, повідомити про те, які зміни відбуваються в нашій країни, наскільки вони є ефективними, які можливості відкриюваться у громад. Які необхідні рішення приймаються, адже органи місцевого самоврядування мають бути ознайомлені, щоб ефективно використовувати наявні кошти і ті, які надає держава. Сьогодні йде мова про хід реформ в Україні, про формування екологічної спільноти, про пріоритети агросектору, бо Полтавська область є потужним агровиробником. Це обговорення конкретних речей — як написати проект по інфраструктурній субвенції, до Державного фонду регіонального розвитку, Міжнародної технічної допомоги», – акцентує представниця Мінрегіону Лідія Євтушенко.

Польща вже пройшла етап формування адміністративного устрою, тому зараз допомагає Україні, зокрема в екологічній сфері.

«Ми фінансуємо цей проект, передаємо кошти нашим партнерам «Асоціації сільських, селищних та об’єднаних громад» і в партнерстві з ними реалізуємо цей проект. Екологічна складова є однією з 3-х сталого розвитку суспільства на рівні з економічною і соціальною. Наразі в Україні, на жаль, приділяється незначна увага екологічному сектору. Тому вирішили навчити представників ОТГ як враховувати екологічний компонент під час планування свого майбутнього розвитку, написання проектів, вчимо як писати проектні заявки, залучати фінансування в громади. Зараз Польща вже пройшла етап становлення адміністративного устрою, тому Україні актуальним цей проект є тим, що громади перебувають на етапі об’єднання. Конкретно в такому розрізі проекту в Польщі немає, але є інші проекти, які присвячені екологічній тематиці”, – розповідає представниця Фонду міжнародної солідарності Анастасія Чорногорська.

Також на семінарі обговорюють питання державної підтримки фермерських господарств, кооперативів та розвитку сільських територій.