Ви тут:
Екологія Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині реалізується проект «Впровадження роздільного збору сміття в навчальних закладах області»

Минулого тижня на  Полтавщині стартував проект «Впровадження роздільного збору сміття в навчальних закладах Полтавської області», що реалізується Диканською районною екологічною дитячою громадською організацією «Зелене серце» за фінансової підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА.

18 вересня у селищі Диканька провели тренінг «Механізми впровадження роздільного збору сміття у навчальних закладах»  для 15 вчителів міст Кобеляки, Горішні Плавні, Пирятин, селищ Котельва, Шишаки, Диканька, сіл Розсошенці, Тахтаулово, Божківка, Новоселівка Полтавського району,  Великі Будища, Орданівка, Діброва Диканського району, Білики Кобеляцького району та  Яреськи Шишацького району. Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Своїм досвідом під час тренінгу ділилася Ольга Костіна – тренерка з міста Кривий Ріг. Вже протягом 2 років Ольга успішно реалізовує проект «Я сортую з «Чистим містом» у себе в місті.

Умотивовані вчителі біології, хімії, екології, початкових класів та психологи навчалися визначати джерела вторинної сировини в школі, переконалися в перевагах переробки та можливості отримання доходів від здавання вторсировини, дізналися більше про стан переробної галузі, нормативно-правову базу в Україні. Та, власне, мали змогу отримати практичні поради  щодо організації роботи зі сортування сміття в навчальних закладах. 

Як це працює безпосередньо в роботі з дітьми, можна було спостерігати наступні два дні.

Перші кроки до сортування відходів зробили Шишацька спеціалізована школа імені В. І. Вернадського та Яреськівська ЗОШ І-ІІІ ст., Диканський НВК імені М.В. Гоголя та Великобудищанська ЗОШ І-ІІІ ст.,  для учнів яких провели інформаційні заняття.

Головним меседжем зустрічей зі школярами, від тренерки Ольги Костіної, став заклик: «Сміття – це ресурс, який може приносити дохід! Сортуючи свої відходи, ми отримуємо не сміття, а вторинну сировину, яка приносить користь закладу у вигляді коштів, а навколишньому середовищу – у вигляді чистоти!».

Такі заняття пройдуть  й в інших навчальних закладах, що долучилися до проекту, вже протягом наступних двох тижнів.

Щоб закріпити ці знання і сформувати в дітей та дорослих звичку сортувати сміття, у навчальних закладах, котрі є учасниками проекту, буде встановлено урни для сортування. Також буде проведено марафон «Я сортую!», під час якого діти протягом місяця сортуватимуть сміття вдома, а потім, зібравши всю вторсировину, школа віддасть її на переробку.

Проект триватиме до кінця року  та допоможе сформувати культуру поводження з твердими побутовими відходами в учнів навчальних закладів Полтавської області.