Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині посилили боротьбу з незаконною вирубкою лісу

Питання про незаконну діяльність щодо вирубування та продажу лісу на території Полтавської області розглядали сьогодні на апаратній нараді у Полтавській облдержадміністрації.

З цього приводу голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко наголосив, що не можна допустити ситуації, коли підприємство, перебуваючи у стані ліквідації, продовжує незаконну вирубку та реалізацію лісу.

“До мене з відповідним проханням звернулися лісівники. Інколи буває так, що правоохоронці заходять до лісу і дивляться на державне підприємство, забуваючи про те, що державні підприємства не займаються незаконною діяльністю. А незаконна вирубка лісу відбувається на підприємстві, яке сьогодні перебуває у стані ліквідації”, – сказав Валерій Головко.

У свою чергу заступник начальника ГУНП у Полтавській області, підполковник поліції Денис Захарченко зауважив, що на Полтавщині здійснюються щотижневі виїзди мобільних груп, які виявляють та фіксують факти порушення законодавства при заготівлі лісу, його перевезенні та експорту.

“До цих мобільних груп входять працівники управління превентивної діяльності ГУНП, батальйону поліції особливого призначення ГУНП, управління патрульної поліції у Полтавській області, управління захисту економіки в Полтавській області ДЗЕ НПУ, Полтавської митниці. Спільно з представниками лісових господарств вони перевіряють транспортні засоби, які перевозять продукцію лісового господарства. На сьогодні уже відпрацювали території Полтавського, Диканського, Новосанжарського та Чутівського районів”, – повідомив Денис Захарченко.

Він також наголосив, що на дорогах в області постійно працюють патрульні, які перевіряють законність надходження деревини, яка транспортується.

Загалом, за 8 місяців цього року працівники поліції ГУ НП в Полтавській області зареєстрували 62 кримінальні провадження , відповідальність за які передбачена статтею 246 Кримінального Кодексу України “Незаконна вирубка лісу”. За результатами даних проваджень, 21 особі повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Закінчено досудове розслідування у 30 справах, які направлені до суду.