Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині в тестовому режимі запрацює електронна система «Централь 103»

Екстрена медична допомога в Україні відповідатиме світовим стандартам швидкості та якості. Для оптимізації роботи диспетчерських служб впроваджуємо центральну електронну систему «Централь 103».

Система почне працювати в тестовому режимі у Полтавській області та Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Одеській, Тернопільській, Харківській, Херсонській областях та місті Києві.

Деякі області вже мають сучасні оперативно-диспетчерські служби, але вони не «комунікують» між собою. На практиці це призводить до того, що, наприклад, при ДТП на межі двох областей виїжджає бригада екстреної медичної допомоги, яка знаходиться далі від місця події, проте формально саме вона має прийняти виклик. Час це змінити.

Що дасть підключення регіональних диспетчерських до “Централь 103”:

– робота регіональних диспетчерських оптимізується: оператори зможуть більш якісно опрацьовувати кожний виклик, що зменшить ризик помилки в оцінці стану пацієнтів;
– швидкість обробки викликів та доїзду бригад скоротиться;
– статистика роботи служб екстреної медичної допомоги стане якісною та прозорою;
– за необхідності можна буде оперативно залучити до надання екстреної допомоги працівників інших екстрених служб;
– екстрену допомогу зможуть викликати люди з порушенням слуху та мови.

По закінченні тестового періоду до єдиної системи зможуть підключитись й інші регіони. З часом вона буде інтегрована до системи “Електронне здоров’я”