Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині тривають профілактичні заходи «Мак» (ФОТО)

Заходи проводять з метою виявлення та знищення нелегальних посівів маку і конопель, перекриття каналів надходження наркозасобів до споживачів та недопущення витоку в незаконний обіг наркосировини рослинного походження.

За час проведення операції підрозділи поліції області здійснили 1679 перевірок сільськогосподарських підприємств та присадибних ділянок громадян, під час яких виявили 107 фактів незаконних посівів. Про це повідомили у ГУ НП у Полтавській області.

Виявили та знищили близько 5000 нарковмісних рослин, з яких більше 2000 рослин маку та близько 3000 рослин конопель. Усього з незаконного обігу вилучили більше 6 кг наркотичних засобів. За фактами незаконного посіву і вирощування снотворного маку чи конопель, розпочали більше 100 кримінальних проваджень. 

Окрім цього, протягом проведення операції склали 17 протоколів про адміністративні правопорушення.

У поліції попереджають, що у відповідності з чинним законодавством, вирощування заборонених нарковмісних рослин карається штрафом, арештом на півроку або ж обмеженням волі на строк до трьох років. А за повторний злочин – позбавлення волі строком від трьох до семи років.

Триватиме відпрацювання до кінця вересня, тож якщо ви володієте інформацією щодо фактів вирощування нарковмісних рослин, повідомляйте до чергових частин територіальних відділів та відділень поліції або 102.