Ви тут:
Екологія Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині планують розробити обласну програму боротьби з амброзією

Сьогодні під час апаратної наради обговорили ситуацію, що склалася на території Полтавської області щодо карантинних бур’янів (амброзії полинолистої).

Останні роки на Полтавщині амброзія набуває широкого розповсюдження і посідає перше місце серед карантинних бур’янів.

“На даний час карантинний режим запроваджений у 25 районах області, 240 населених пунктах, більше 3-х тисяч присадибних ділянок та 175 господарствах. Причиною цього є безвідповідальність посадових осіб та керівників господарств, які не проводять необхідних робіт щодо боротьби з амброзією. На сьогодні здолати амброзію неможливо. Потрібен лише постійний контроль та недопущення її розмноження”, – начальник ГУ Держпродспоживслужби у Полтавській області Геннадій Пікуль.

Зараз в області діють лише 7 районних та дві міські програми боротьби з алергенною рослиною.

“Наприклад, звітів щодо боротьби з амброзією у місті Полтава не надавали. З бюджету виділено 500 тисяч гривень, а результату немає. Тому можна сказати, що програма провалена”, – додав Геннадій Пікуль.

“Нам необхідно до наступної сесії обласної ради підготувати програму боротьби з амброзією. Програма повинна бути розроблена так, щоб ми змогли зрушити це питання з місця, адже від розповсюдження амброзії страждає чимало людей”, – сказав перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький.

На сьогодні законом не передбачено суворої відповідальності за нескошену амброзію.

“Лише спільними зусиллями ми можемо подолати розростання цього страшного алергічного бур’яна”, – додав Андрій Пісоцький.

Служба автомобільних доріг та Агентство місцевих доріг Полтавської області повинно забезпечити знищення амброзії на узбіччях доріг загального та місцевого користування.

Також голова Громадської ради при Полтавській ОДА Володимир Голуб запропонував долучити й громадськість.

“Кожен повинен боротись з амброзією на своїй прилеглій ділянці, садку чи городі”, – зазначив Володимир Голуб.

поширити новину: