Ви тут:
Відео Комуналка Полтавщина Суспільство 

Котельні «Полтаватеплоенерго» стовідсотково готові до опалювального сезону (ВІДЕО)

24-28 вересня «Полтаватеплоенерго» проводить пробний пуск котелень. На балансі підприємства їх 90: у Полтаві, Котельві, Решитилівці, Машівці та Карлівці.

Пробний пуск котелень – це «холодна прокрутка» системи теплопостачання. Результати показують, наскільки підприємство готове до нового опалювального сезону.

Це так звані «пробні топки». Ми їх проводимо за графіком, який погодило міське управління ЖКГ. (https://bit.ly/2PHDBpt) Робимо це спільно із ЖЕО, ОСББ та іншими балансоутримувачами, – розповів заступник головного інженера «Полтаватеплоенерго» з експлуатації Олег Баюн.

Про те, як пройшов пуск однієї з котелень підприємства – по вул. Квітучій, 6-К – розповідає начальник 3-го теплового району Валерій Бородавка:

Ця котельня подає тепло і гарячу воду частині житлового фонду і в дитячий садок у районі інституту зв’язку. Під час «пробних топок» проблем не виникло.

За словами Валерія Бородавки, обладнання котельні поступово осучаснюється:

Минулого опалювального сезону ми встановили нові енергоефективні насоси з частотним регулюванням. Це дає змогу економити електроенергію. А влітку замінили 100 метрів теплової мережі по вулиці Ракова.

Теплоенергетики попереджають, що під час пробних пусків полтавці можуть спостерігати шум у трубах чи потепління батарей. Але це не значить, що опалювальний сезон розпочався. Підставою для цього може бути тільки стабільне зниження температури зовнішнього повітря.

Якщо температура повітря протягом 3 діб буде нижчою, ніж 8 градусів тепла, органи місцевого самоврядування мають прийняти рішення про початок опалювального сезону. Відповідно до нього протягом двох діб ми запустимо теплове господарство в роботу, – сказав Олег Баюн.

В освітніх та лікувальних закладах зі зниженням температури повітря тепло може з’явитися до офіційного старту опалювального періоду, повідомив Олег Баюн:

Це технічно можливо. Усі об’єкти стоять у нас на обліку й обладнані тепловими лічильниками. Щоб увімкнути для них опалення, нам потрібне лише письмове звернення.

Фахівці «Полтаватеплоенерго» наголошують: попри фінансові труднощі підприємства (https://bit.ly/2QZX2v8) їм вдалося вчасно підготуватися до старту опалювального сезону 2018-2019 рр. І пробні пуски – тому підтвердження:

Цього року ми планували зробити більше в напрямку реконструкції теплових мереж, замінити їх на сучасніші. Фінансово не все поки що вдається. Але це не значить, що наші мережі не готові. Вони гідравлічно випробувані і вчасно подадуть тепло в оселі полтавців, – наголосив Олег Баюн.

Прес-служба «Полтаватеплоенерго»