Ви тут:
кримінал Суспільство Україна 

Керівництво Укравтодору нанесло збитків державі на понад 220 мільйонів гривень, – СБУ

Співробітники СБ України спільно із Прокуратурою Києва та Слідчим Управлінням київської Нацполіції у межах комплексу заходів із захисту критичної інфраструктури в автодорожній галузі викрили керівництво Укравтодору на нанесенні збитків державі на понад двісті двадцять мільйонів гривень. Про це повідомляє прес-центр СБ України.

У межах розпочатого кримінального провадження оперативники спецслужби задокументували, що впродовж 2012-2014 років керівники служб автомобільних доріг всупереч вимогам Бюджетного кодексу України замовляли дорожньо-будівельні роботи у підконтрольних будівельних компаній, які проводились без отримання на них відповідних бюджетних асигнувань. Таким чином, через відсутність коштів, чиновники штучно та незаконно формували кредиторську заборгованість перед виконавцями.

Співробітники СБ України встановили, що лише за 2016-2017 роки з обласних Служб автомобільних доріг України за “мовчазної” згоди посадовців за цією корупційною схемою у судовому порядку з держави було стягнуто понад двісті двадцять мільйонів штрафних санкцій.

З метою притягнення винних до кримінальної відповідальності та відшкодування фігурантами справи завданих державі збитків у приміщеннях обласних служб автомобільних доріг, де виявлено правопорушення, проводяться санкціоновані слідчі дії.

Наразі першому заступнику керівника Служби автомобільних доріг у Київській області оголошено про підозру за вчинення кримінального правопорушення, яке призвело до нанесення збитків державі в особливо великих розмірах. Вирішується питання щодо обрання зловмиснику запобіжного заходу та відсторонення від займаної посади.

Тривають першочергові слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх чиновників Укравтодору, причетних до корупційної схеми.