Ви тут:
Суспільство Україна 

До вартості бебі-боксів виникли питання

З першого вересня породіллям почали видавати “пакунки малюка” або бебі-бокси, щоб зробити  поштовх до збільшення народжуваності та захисту і підтримки дитинства в Україні.

Згідно з постановою Уряду №512 вартість “пакету” без урахування витрат на закупівлю, комплектацію і доставку, становить близько 5 тис. гривень.

Проте, роздрібна вартість товарів, що входять в комплект, варіюється від 2,7 тис. (за підрахунками активістів) до приблизно 3,5 тис. грн.

Про це сказано у статті  DT.UA .

Для підрахунку експерти брали далеко не найдешевші товари, а ті, які були в наявності на сайтах і приблизно підходили за розмірами і до вимог списку. При цьому оптова ціна буде ще на 10-20% дешевше.

“Куди йде різниця, якщо при цьому у вартість не включені ні упаковка, ні логістика? Її варто додати до суми комісійних, які отримає ЮНОПС (Управління ООН з обслуговування проектів, обране Кабміном для виконання програми)?” — запитують автори.

За їх словами, на сьогодні  частина бебі-боксів вже закуплена ЮНОПС, щоб 1 вересня  їх отримали породілля.

“На якій підставі проводилася закупівля, якщо не були підписані всі угоди? Ким і за які кошти були сплачені ці товари? Як всі ці процедури вписуються у рамки національного законодавства? А головне, чи буде хтось нести відповідальність за нехтування законів?”