Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Для випускників Великої Багачки облаштували шкільну парту минулого століття(ФОТО)

Випускники всіх років Великої Багачки мають за традицію щороку збиратись біля дуба, якому вже понад 750 років. Цього року неподалік зборів додали і символ навчання – шкільну парту. 

Дуб розташований на території стадіону, що огороджений. Варто відзначити, що сидіння на стадіон Великої Багачки привезли зі стадіону київського “Динамо”, що у столиці.

“Посередині дуб стягнули залізними прутами, бо його розбило блискавкою. З іншого боку – закладений цеглою. Є одна легенда: у 1629 році виникло перше козацьке поселення. Тут поселився козак Іван Багач. На його честь і назвали місцевість. Називалась Богачка до 1925 року. А потім стала Великою Багачкою, районним центром”, – зазначає секретар селищної ради Людмила Срібна.

Оскільки дуб визнають аварійним, цьогоріч 1 вересня пам’ятний знак шкільній парті встановили перед ворітьми на стадіон. Ідея виникла у голови селищної ради Юрія Саковського. Парту 1962 року знайшли в закинутій школі району.

“У Великій Багачці так заведено, щоб випускники всіх років і поколінь збирались біля дуба. Але вони зустрічаються перед стадіоном, гуртуються, підходять до дуба. Поставили цікавий знак. Шкільна парта радянського зразка. Стоїть на круглій підставці. Туди залізають, фотографуюються. 1 вересня цього року відкрили, полізли туди і діти і дорослі, пообламували так, ніби вона стоїть років 50. Сама парта гарно пофарбрована, гнити не повинна”, – розповідає селищний голова.

Поруч з партою встановили шкільний дзвінок, який виготовив місцевий скульптор Олександр Убийвовк, задля довершення композиції.

Нагадаємо, що в історичній будівлі Великої Багачки планують створити ЦНАП

Читайте також: 2 роки Великобагачанській ОТГ: що зроблено і які перспективи