Ви тут:
Культура Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Cтартує конкурс на здобуття стипендій імені Героя Небесної Сотні Сердюка

Щоб стимулювати талановиту молодь, а також увічнити події Революції Гідності і вшанувати подвиг Героя Небесної Сотні – Героя України – Ігоря Сердюка, Полтавська облрада заснувала стипендії його імені.

Мета – стимулювання учнівської, студентської молоді, молодих учених Полтавської області до громадської, національно-патріотичної, волонтерської, самоврядної діяльності.

Ключовими позиціями положення про Стипендію є:

1. Заснування 30 стипендій імені Героя Небесної Сотні – Героя України Ігоря Сердюка для:
– 10 – учнів закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти,
– 10 – студентів закладів вищої освіти,
– 10 – молодих учених закладів вищої освіти та наукових установ,
які своєю активною громадянською позицією утверджують ідеали та цінності Революції Гідності, сприяють становленню демократичної та правової держави.

2. Подання стипендіатів здійснюється шляхом самовисування для цього не потрібні додаткові рішення вчених (педагогічних) рад та/або подання керівництва закладів освіти. Для учнів успішність має складати не менше 10 балів (за підсумками попереднього семестру), для студентів – не менше 4,5 бали (за національною шкалою за підсумками попереднього семестру), для молодих вчених – наявність наукового ступеня, вченого звання та/або наукових праць.

3. Відбір кандидатів на призначення Стипендії здійснює конкурсна Комісія, до складу якої входять представники Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавської обласної ради, Громадської організації «Родина Героїв «Небесної Сотні», близькі родичі (або уповноважені ними особи) Героя Небесної Сотні Ігоря Сердюка, провідні представники педагогічних і наукових кіл Полтавщини.

4. Щорічно до Дня Гідності та Свободи – 21 листопада, призначаються стипендії строком на один рік, починаючи з 1 грудня поточного року в наступному розмірі:
– для учнів – один прожитковий мінімум для дітей віком від 6 до 18 років, встановленому на початок календарного року;
– для студентів – півтора прожиткових мінімуми для працездатних осіб встановленому на початок календарного року;
– для молодих учених – два прожиткових мінімуми для працездатних осіб встановленому на початок календарного року.
Стипендії виплачуються стипендіатам за місцем їхньої основної роботи (навчання) додатково до посадового окладу, іменної або ординарної (звичайної) академічної стипендії, різних доплат і надбавок.

5. Для участі в Конкурсі на здобуття Стипендії до 10 жовтня 2018 року претенденти мають подати пакет документів в окремій брошурованій теці (швидкозшивач, без файлів), а саме:

– довідку з закладу освіти чи наукової установи, що підтверджує місце навчання/роботи кандидата на здобуття Стипендії;

– особисті дані претендента на Стипендію (прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, номер телефону, адреса електронної пошти);

– мотивоване подання (мотиваційний лист), де претендент розкриває власні навчальні, наукові, громадські та інші здобутки, яке має бути засвідчене особистим підписом. Обсяг мотиваційного листа до 3-х аркушів формату А4, шрифт Times New Roman, кегль 14;

– матеріали, які засвідчують здобутки претендента (фото-, відео- чи матеріали засобів масової комунікації про реалізовані проекти та активності, що утверджують ідеали й цінності Революції Гідності та ідеали Свободи; наукові праці, рекомендаційні листи тощо), у разі подання рекомендаційних листів на них зазначається повна інформація про особу, яка рекомендує кандидата (прізвище, ім‘я, по-батькові, місце роботи та посада, електронна адреса та контактний телефон);

– копію 1, 2 сторінки паспорта (чи свідоцтва про народження, у разі відсутності паспорта) та копію довідки про присвоєння індивідуального податкового номеру;

– відомості про платіжні реквізити закладу освіти в Державній казначейській службі України для перерахунку стипендій, завірені бухгалтерією закладу освіти чи наукової установи;

– згоду на обробку персональних даних претендента для конкурсної Комісії (згідно з додатком 1).

На титульній сторінці має бути зазначено: надпис «На здобуття стипендії імені Героя Небесної Сотні – Героя України Ігоря Сердюка – для учнів, студентів і молодих учених Полтавщини», повна назва закладу освіти чи наукової установи, прізвище, ім’я, по батькові претендента (з обов’язковою копією на СD-диску сканованих версій документів).

Окрім того, учні закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної освіти) мають надати довідку з закладу освіти про навчальну успішність (із зазначенням середнього балу за попередній семестр);

студенти закладів вищої освіти мають надати довідку з закладу освіти про академічну успішність (із зазначенням середнього балу (в національній шкалі) за підсумками попереднього семестру);

молоді вчені, які працюють (навчаються) в закладах вищої освіти чи наукових установах мають надати:
– копії дипломів про науковий ступінь та вчене звання (за наявності);
– перелік наукових праць за останні 3 роки (завірений вченим секретарем закладу вищої освіти чи наукової установи; відповідно до форми в додатку 2 до листа).

За даними Департаментe освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації, станом на 21 листопада (День Гідності та Свободи) молодий учений має відповідати статусу молодого вченого, який визначено п. 11 статті 1 Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність»:

«молодий вчений – вчений віком до 35 років, який має вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня, або вчений віком до 40 років, який має науковий ступінь доктора наук або навчається в докторантурі».

Зазначений пакет документів та CD-диск слід надати (надіслати ординарною (рекомендованим листом) чи Новою поштою (з кур’єрською доставкою) секретарю конкурсної Комісії – Красницькій Ользі Анатоліївні, методисту центру методології та методики формування цінностей Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського (36014, місто Полтава, вул. Соборності, 64-ж, каб. 3.4, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського, електронна адреса: Krasnyzka@pei.poltava.ua ).

Положення про Стипендію доступне за лінком http://www.oblrada.pl.ua/ses/7/20/764.pdf

Детальна інформація за тел.: (050) 503-51-46 – Ольга Красницька.

Полтавських учнів, студентів, молодих учених просять взяти участь у конкурсі.

Система Orphus Поделиться на fb