Ви тут:
Медицина Суспільство Цікавинки 

Чи можна робити щеплення, якщо дитина хвора, – відповідає лікар-педіатр

«Я не рекомендую прищеплювати дітей до 12 років від грипу, це недоцільно. Якщо батькивсе ж вирішили прищеплювати, то, як мінімум за добу-дві до щеплення варто зменшити всі навантаження – походи, поїздки, відвідування громадських місць. У день вакцинації дитина повинна бути повністю здоровою. Причому не тільки на думку лікаря, а й – мами”, – говорить лікар-педіатр, член Європейського союзу медичних фахівців Луїза Хісамова.

Вона додала, що імунний паспорт складається на основі аналізу крові. З його допомогою можна подивитися, до яких інфекцій у дитини вже є імунітет. Може бути, він уже в прихованій формі перехворів краснухою, кором вітрянкою, і йому не потрібна в даний момент щеплення від цих інфекцій, повідомляє nashamama.com.

“Навіть якщо дитина отримала усі щеплення, варто подивитися, чи виробився в результаті імунітет. Може бути, в момент щеплення організм був ослаблений і не зміг дати відповідної імунної відповіді. Одним словом, дослідження на імунний паспорт може допомогти побачити, на які інфекції у дитини є імунітет і чи є необхідність ставити додаткові щеплення», – зауважила лікар.