Ви тут:
Суспільство Україна 

Архієреї УПЦ МП зможуть приєднатися до нової Помісної Церкви, – Філарет

У нову Помісну українську православну Церкву готові прийняти всіх архієреїв УПЦ МП. Про це у своєму інтерв’ю заявив предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет, повідомляє сайт УПЦ КП.

За словами Філарета, УПЦ МП становить близько третини всієї РПЦ. У разі отримання автокефалії, парафії можуть почати перехід у нову церкву, і РПЦ втратить статус найбільшої церкви.

“Ще в радянські часи Українська церква становила близько 60% парафій всієї Російської церкви. Фактично, Український екзархат становив більше половини всього Московського патріархату. Коли тепер буде створена єдина Українська автокефальна церква, до неї відійде не менше половини парафій, і Московський патріархат не буде найбільшим у світі. Тобто, він вже не буде мати такого впливу. І у світовому православ’ї настане мир”.

На думку Філарета, всередині МП вже почався рух за приєднання до майбутньої помісної церкви. Є інформація, що десять чинних архієреїв УПЦ МП звернулися за томосом до Вселенського патріарха, двоє з них підтвердили це публічно. Вони зможуть брати участь у Соборі. Решта зможуть приєднатися до єдиної церкви.

“Вони не чужі нам. Все, що було раніше, хто б що не говорив, все буде відкинуто і забуто”, – зазначив Філарет.

Зараз триває підготовка до Собору Української церкви.

“Вселенський патріарх приймає рішення про надання томосу, після цього ми скликаємо Собор, на Соборі фіксується об’єднання всіх трьох церков в єдину помісну автокефальну православну церкву і обирається її предстоятель – патріарх. І тоді вже томос, прийнятий на синоді, буде вручений цьому патріарху”.