Ви тут:
Суспільство Україна Цікавинки 

19 вересня – “Михайлове чудо”: історія і традиції

19 вересня Православна церква згадує чудо Архистартига Михаїла в Хонах, або, як називають у народі, “Михайлове чудо”.

Відповідно до Священного передання, дуже давно неподалік від античного міста Ієраполя існувало цілюще джерело. Поруч із ним багатий язичник збудував храм на честь архангела Михайла на знак подяки за зцілення його доньки водами джерела від сліпоти. У цьому храмі  протягом 69-ти років службу паламаря виконував благочестивий християнин Архип.

 

Проте місцевим язичникам не сподобався храм і вони хотіли знищити його, об’єднавши дві гірські річки, і затопивши потоком води цю місцевість. Тоді Архип почав молитися Михайлу і архангел з’явився на землю. Він вдарив мечем по горі, утворивши в ній ущелини, і відвівши воду від храму. Свідченням дива, зримим, явним, залишилася ущелина в скелі, за яким швидко стікає з гори потік. Місто, де сталося це диво, став називатися Хони (розколина, отвір).

Традиції, прикмети і заборони

В Україні ж Архангел Михаїл є одним із найбільш шанованих святих небесних покровителів. У цей день намагалися дотримуватися посту, важко не працювати. Архангел Михаїл також вважається борцем проти єресі і зла, сильним захисником віри. Тому цього дня треба “стежити за язиком”, робити добрі справи й молитися.

Спостерігали цього дня і за погодою. Тепло на Михайлів день – осінь буде довгою. Після свята можна очікувати на перші заморозки. Якщо на Михайлове Чудо листя на верхівці берези має зелений колір, то це до ранньої зими. А якщо хмари ввечері мають синій колір – це до змін у погоді.

За матеріалами Інтернет-джерел