Ви тут:
Суспільство традиції Україна 

18 вересня – святих Захарія та Єлисавети, батьків Іоана Предтечі

18 вересня Православна Церква вшановує пам’ять батьків Іоанна Предтечі – святого пророка Захарії та праведної Єлизавети. Святий Захарія був священиком в Єрусалимському храмі, а свята Єлизавета була сестрою святої Анни, матері Пресвятої Богородиці.

Праведне подружжя бездоганно виконувало заповіді Господні (Лк. 1, 5 – 25), але страждало безпліддям, що вважалося в старозавітні часи великою карою Божою. Одного разу під час служіння в храмі святий Захарія мав одкровення від Ангела, що його дружина народить сина, який “буде великий перед Господом” (Лк. 1, 15). Захарія засумнівався в можливості виконання цього пророцтва і був за маловір’я покараний німотою. Дар мови повернувся до нього після народження сина.

Коли нечестивий цар Ірод почув від волхвів про народження Месії, він вирішив вбити у Вифлеємі і його околицях усіх немовлят у віці до двох років, сподіваючись, що в їх числі буде і Месія.

Також Ірод добре знав про незвичайне народження пророка Іоанна і хотів убити його, побоюючись, що він і є Цар Іудейський. Але праведна Єлизавета сховалася разом з немовлям у горах.

У ці важкі дні святий Захарія виконував своє служіння в Єрусалимському храмі. Воїни, послані Іродом, марно намагалися дізнатися, де знаходиться його син. Тоді, за велінням Ірода, вони вбили святого пророка, заколовши між жертовником і вівтарем. Праведна Єлизавета померла через 40 днів після свого чоловіка, а святий Іоанн, якого оберігав Господь, знаходився у пустелі до дня свого явлення ізраїльському народу.

Життя святих батьків святого Предтечі Господнього Іоанна є прикладом не лише благочестивої сім’ї, зігрітої присутністю Божої любові. Передусім, це приклад глибокої та непохитної віри в Бога, у Його Божественний Промисел.