Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

16 ОТГ на Полтавщині отримали землі у власність (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні у Полтавській ОДА відбулася урочиста передача земельних ділянок об’єднаним територіальним громадам області.

За участі голови Полтавської ОДА Валерія Головка, керівника Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Вадима Чувпила, керівників структурних підрозділів Головного управління у районах і містах області, керівників структурних підрозділів Головного управління та голів сільських, селищних та міських об’єднаних територіальних громад відбулося офіційне підписання та передача земель 16 – ти об’єднаним територіальним громадам згідно актів приймання-передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення із державної у комунальну власність.

– Повна інвентаризація, 100 відсоткове виконання планується на листопад 2018 року. Усі 39 громад, які були утворені і повноцінно працювали на 1 січня 2018 року, ті отримають. Роботу по громадах, які утворились і почали функціонувати в 2018 році будемо розпочинати з 2019 року. Важливість передачі земель полягає у тому, що земельний ресурс – це потужний ресурс громадам, і на думку Уряду, Держгеокадастру та громад, дасть додаткові можливості наповнити місцеві бюджети. Розпоряджатися землею, яка знаходиться у межах територіальних громад – важлива складова роботи органів місцевого самоврядування, – розповів Вадим Чувпило.

Відтепер громади самостійно вирішуватимуть кому передавати землю в оренду та на яких умовах.

Сьогодні договори про передачу земель підписали з Бутенківською, Мачухівською, Сенчанською, Засульською Заворсклянською, Клепачівською, Новоаврамівською, Покровськобагачанською, Малоперещепинською, Руденківською сільськими об’єднаними територіальними громадами, Лохвицькою та Пирятинською міськими ОТГ, Козельщенською, Новогалещенською, Новосанжарською, Великобагачанською селещними ОТГ.

Сергій Бондаренко, голова Засульської ОТГ Лубенського району:

– Ще 16 громад нашої області отримали з державної власності у комунальну землі сільськогосподарського призначення. На черзі інші, повну передачу земель здійснимо до кінця року. Ми плануємо зробити повний реєстр земель, щоб розуміти: законно чи ні ними користуються. Від цього напряму залежить наповнення бюджетів ОТГ податками. А це — як не крути, можливість реалізовувати нові проекти та ініціативи на місцях. Дякую Уряду та прем’єру Володимиру Гройсману за механізм передачі. Можливість користуватися землею — дуже гарна мотивація для створення нових громад та приєднання до вже існуючих. А ще це вкотре доводить: реформа працює, – підсумував Валерій Головко.

Нагадаємо, що у червні цього року на Полтавщині передали землі у власність 14-ом ОТГ