Ви тут:
Суспільство Україна 

Змінилися правила перевезення дітей в непідконтрольний Донбас

Прикордонна служба України нагадала, що почали діяти нові правила перетину неповнолітніми лінії зіткнення в Донбасі.

Валерій Карпиленко, прес-офіцер Донецького прикордонного загону, поінформував у ФБ, що в ряд положень законів внесли зміни, покликані врегулювати перевезення дітей через КПВВ, повідомляє yb.in.ua.

Так, діти до 16 років можуть виїхати на непідконтрольну територію з одним з батьків або уповноваженими особами без письмової згоди 2-го батька, завіреною нотаріусом. Однак дорослі, які супроводжують дитину, повинні мати на руках документ щодо наявності заборгованості по аліментах (що стосується сукупного розміру боргів по аліментах, то це платежі за 4 місяці).

Батько, який проживає з дитиною, без документів від нотаріуса, може сам винести рішення з приводу поїздки неповнолітніх на непідконтрольний Донбас на термін не більше місяця. Для цього прикордонникам на пункті пропуску слід пред’явити судове рішення, де підтверджується, що дитина проживає з одним з батьків.

На закінчення Карпиленко уточнив, що нововведення діє трохи більше тижня. Тим, хто збирається виїжджати на непідконтрольну територію з дітьми, він порадив уважно ознайомитися з нововведенням, щоб на на пункті пропуску не виникло неприємних форс-мажорних ситуацій.