Ви тут:
Полтавщина прес-конференція Суспільство 

“Зміни в оподаткуванні акцизним податком”, – Віталій Чорнобривець

На актуальні запитання: “Зміни в оподаткуванні акцизним податком” відповів під час Інтернет-конференції в ОКІ « Новини Полтавщини» заступник начальника Головного управління ДФС у Полтавській області Віталій Чорнобривець

Питання: З 1 липня 2018 року змінилися акцизні марки на тютюнові вироби. Який вигляд мають нові акцизні марки на сигарети?

Акцизні марки нового дизайну запроваджені для маркування так званих “тютюнових виробів інших”: тютюну для кальяну, тютюну гомогенізованого, тютюну відновленого, тютюнових екстрактів та тютюнової есенції.

Так, акцизні марки для інших тютюнових виробів вітчизняного виробництва виготовляються у помаранчевій кольоровій гамі; для інших тютюнових виробів імпортного виробництва – у бордовій кольоровій гамі.

Що стосується сигарет з фільтром та без фільтру, дизайн акцизних марок для маркування цієї продукції не змінився: для сигарет вітчизняного виробництва (з фільтром та без фільтра) акцизні марки зеленого кольору, для сигарет імпортного виробництва – синього кольору.

Питання: Постійно змінюються ціни на тютюнові вироби, чи будуть в подальшому підвищуватися ціни на сигарети?

У зв’язку із прийняттям Державного бюджету на 2018 рік, у відповідності до закону України від 07.12.2017 №2245-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році” внесено ряд змін до Податкового кодексу України.

Зокрема, передбачено поступове, до 2025 року, підвищення ставок акцизного податку на тютюнові вироби, а саме:

– з 1 січня 2018 року – з 445,56 грн. за 1000 штук сигарет до 577,98 грн., або на 29,7 відсотки, в тому числі на прогнозний індекс споживчих цін – 11,2 відсотки та додатково – на 16,7 відсотки.

В наступні роки передбачено поетапне зростання ставок акцизного податку на сигарети, які на 1 січня 2025 року складуть 2071,01 грн. за 1000 шт. сигарет.

Мінімальне акцизне податкове зобов’язання із сплати акцизного податку з тютюнових виробів із 01.01.2018 року зросло з 596,05 грн. за 1000 шт. сигарет до 773,20 грн., а з урахуванням поетапного щорічного росту 1 січня 2025 року досягне – 2770,50 грн.

Тобто, якщо в 2017 році мінімальна сума акцизу, що включалась до ціни однієї пачки сигарет, складала 11,92 грн., то в поточному році – 15,46 грн. На початок 2025 року мінімальна сума акцизного податку, що буде входити до ціни однієї пачки сигарет, складе 55,41 грн.

Питання: Постійно зростають ціни на бензин та скраплений газ. Це викликано підвищенням податків?

Впродовж 2018 року ставки акцизного податку на пальне залишились незмінними:

  • на бензини моторні – 213,50 євро за 1000 літрів;

  • на дизельне пальне (газойлі) – 139,50 євро за 1000 літрів;

  • скраплений газ (пропан-бутан) – 52 євро за 1000 літрів;

  • паливо моторне альтернативне – 162 євро за 1000 літрів.

Проте акцизний податок з пального обчислюється в гривнях, а ставки податку встановлені в євро. Перерахунок в гривні здійснюється по курсу Національного банку. При зростанні курсу євро зростають також суми акцизного податку, який включається до ціни пального.

Питання: Суб’єкт господарювання має ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. При цьому вже два місяці магазин, на який оформлені ліцензії, не працює, продаж алкогольних напоїв та сигарет не здійснюється. Так як акцизний податок з роздрібної торгівлі за ці місяці не повинен сплачуватись, декларації акцизного податку за це період не подані. Проте державною фіскальною службою застосовано штрафну санкцію за неподання декларацій акцизного податку за ці періоди. Ч и правомірні такі дії з боку органів ДФС?

Так, орган ДФС діяв у межах чинного законодавства.

Відповідно п.49.2 прим.1 ст.49 Податкового кодексу України, суб’єкт господарювання, що має діючу ліцензію на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, зобов’язаний подавати декларації акцизного податку за кожний звітний період незалежно від того, чи провадилась господарська діяльність у звітному періоді.

Таким чином, штрафні санкції за неподання декларацій акцизного податку застосовані правомірно.